Milan Rasmus Hoylunn transferini jiddiy ko‘rib chiqmoqda
Manchester Yunayted hujumchisi Rasmus Hoylunnga Milan klubi qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda qizil iblislar daniyalik futbolchini taxminan 35 million yevroga sotishga tayyor ekani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Mashhur jurnalist Janluka Di Marzio ma’lumotiga ko‘ra, Milan klubi 22 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish masalasini jiddiy ko‘rib chiqmoqda.
Ushbu kelishuv Manchester Yunayted klubi ijara asosida futbolchini berishga va keyinchalik to‘liq sotib olish sharti bilan rozilik bildirsa amalga oshishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, 2023 yil yozida Rasmus Hoylunn Manchester Yunayted klubiga Atalanta jamoasidan deyarli 80 million yevroga ko‘chib o‘tgan edi.
Hujumchiga hozirgi transfer oynasida Yuventus va Napoli klublari ham qiziqish bildirgan. Futbolchining klub bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.
Shu tariqa, agar Milan va Manchester Yunayted o‘rtasida muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlansa, Hoylunn faoliyatini Italiyada davom ettirishi mumkin. Mazkur transfer bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar e’lon qilinishi kutilmoqda.

Милан серьезно рассматривает трансфер Расмуса Хойлуна
Нападающий Манчестер Юнайтед Расмус Хойлун привлекает внимание клуба Милан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно появились сообщения о том, что красные дьяволы готовы продать датского футболиста примерно за 35 миллионов евро. По информации известного журналиста Джанлуки Ди Марцио, клуб Милан серьезно рассматривает вопрос о подписании 22-летнего футболиста.
Это соглашение может быть реализовано, если клуб Манчестер Юнайтед согласится предоставить футболиста в аренду с последующим правом выкупа. Напомним, что летом 2023 года Расмус Хойлун перешел в Манчестер Юнайтед из команды Аталанта почти за 80 миллионов евро.
На нападающего также проявляют интерес клубы Ювентус и Наполи в текущем трансферном окне. Контракт футболиста с клубом рассчитан до 2028 года.
Таким образом, если переговоры между Миланом и Манчестер Юнайтед завершатся успешно, Хойлун может продолжить свою карьеру в Италии. Ожидается, что официальная информация по данному трансферу будет опубликована.