Kuzmichev: “Lokomotiv” derbiga tayyorroq ko‘rinmoqda
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev yaqinlashib kelayotgan “Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi derbi o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, qog‘ozda “Lokomotiv” jamoasi o‘yinga “Spartak”dan ko‘ra tayyorgaroq ko‘rinadi. Biroq bunday uchrashuvlarda statistik ma’lumotlar unchalik muhim ahamiyatga ega emas.
Uchrashuv kuchli raqobat va katta bosim ostida o‘tadi. Natijani oldindan aytish qiyin, chunki har qanday holat yuz berishi mumkin.
Agentning fikricha, bu uchrashuv juda yorqin va sermahsul bo‘ladi. Tomoshabinlar ikki jamoa o‘rtasida keskin va murosasiz bahs guvohi bo‘lishadi.
Shu sababli, ko‘plab futbol ishqibozlari ushbu o‘yindan katta umid qilmoqda. Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turidan o‘rin olgan “Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi bahs 9 avgust kuni o‘tkaziladi.
O‘yin boshlanishi Toshkent vaqti bilan 20:00 ga, Moskva vaqti bilan esa 18:00 ga belgilangan. Mazkur uchrashuv natijasi mavsum davomida jamoalarning keyingi o‘yinlariga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Кузьмичев: “Локомотив” дербига более готовым выглядит
Футбольный агент Владимир Кузьмичев высказал свое мнение о предстоящем дерби между “Локомотивом” и “Спартаком”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на бумаге команда “Локомотив” выглядит более готовой к игре, чем “Спартак”. Однако в таких встречах статистические данные не имеют особого значения.
Матч пройдет в условиях сильной конкуренции и большого давления. Предсказать результат сложно, так как может произойти все что угодно.
По мнению агента, эта встреча будет очень яркой и результативной. Зрители станут свидетелями острого и бескомпромиссного противостояния между двумя командами.
По этой причине многие футбольные болельщики возлагают большие надежды на эту игру. Матч между “Локомотивом” и “Спартаком”, который пройдет в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги, состоится 9 августа.
Начало игры назначено на 20:00 по ташкентскому времени и на 18:00 по московскому времени. Результат этой встречи может повлиять на последующие игры команд в течение сезона.