Rossiya terma jamoasi murabbiylar shtabining sobiq a’zosi Igor Korneev Eron terma jamoasiga oid fikrlari bilan o‘rtoqlik uchrashuvi oldidan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Rossiya va Eron terma jamoalari 10-oktabr kuni o‘rtoqlik o‘yini o‘tkazadi. Korneev Eron terma jamoasining ikki hujumchisini alohida ta’kidladi.
Ular – Serdar Azmun va Mehdi Taremi. Serdar Azmun uzoq vaqt Rossiya chempionatida to‘p surgan, hozirda esa Birlashgan Arab Amirliklarining “Shabab Al-Ahli” klubi sharafini himoya qilmoqda.
Mehdi Taremi esa Italiyaning “Inter” jamoasida o‘ynamoqda. Korneevning aytishicha, Azmun yaxshi tanish futbolchi bo‘lib, to‘liq hujumchi sifatida barcha kerakli fazilatlarga ega.
Ammo u Taremi kabi texnik jihatdan kuchli emas. Mehdi Taremi esa maydonda ayyorligi, nozik o‘yini, to‘pni ushlab turish va vaziyatdan unumli foydalanish qobiliyati bilan ajralib turadi.
Ma’lumot uchun, Rossiya va Eron terma jamoalari shu paytgacha uch marotaba o‘zaro o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazgan. Ulardan birida Eron 1:0 hisobida g‘alaba qozongan, qolgan ikki uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlangan.
Shu tarzda, jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda.
Sport Bugun, 05:07
"Kairat" futbolchisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasida "Arsenal"ga qarshi o‘yindan so‘ng London klubi hujumchisi Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni esladi. Bu
Madridning "Real" klubi yarim himoyachisi Federiko Valverde jamoasining joriy Chempionlar ligasi mavsumidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
Sport Bugun, 04:38
PSJning sobiq bosh murabbiyi Maurisio Pochettino Parijda mashhur futbolchilar bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U boshqargan davrda Lionel Messi,
Sport Bugun, 04:28
Argentina futbolining yirik klublaridan biri bo‘lgan "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga yangi shaxsni tayinladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Endilikda bu lavozimda Marselo

Интересный разговор Мартыновича и Хавертса
Бывший член тренерского штаба сборной России Игорь Корнеев поделился своими мыслями о сборной Ирана перед товарищеским матчем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что сборные России и Ирана проведут товарищеский матч 10 октября. Корнеев отдельно отметил двух нападающих сборной Ирана.
Это – Сердар Азмун и Мехди Тареми. Сердар Азмун долгое время играл в российском чемпионате, а сейчас защищает цвета клуба Объединенных Арабских Эмиратов "Шабаб Аль-Ахли".
Мехди Тареми же играет в итальянском клубе "Интер". По словам Корнеева, Азмун – хорошо знакомый футболист, который обладает всеми необходимыми качествами для полноценного нападающего.
Однако он не так силен технически, как Тареми. Мехди Тареми выделяется своей хитростью на поле, тонкой игрой, способностью удерживать мяч и эффективно использовать ситуацию.
Для справки, сборные России и Ирана до сих пор провели три товарищеских матча. В одном из них Иран одержал победу со счетом 1:0, а два других матча завершились вничью 1:1.
Таким образом, конкуренция между командами продолжается.
Martines: Роналду сам знает, когда завершит карьеру
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес прокомментировал вопрос о том, когда Криштиану Роналду может завершить футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщил
Спорт Сегодня, 05:07
Футболист "Кайрата" Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с нападающим лондонского клуба "Арсенал" Каем Хаверцем после матча Лиги чемпионов против
Спорт Сегодня, 05:00
Вальверде: "Реал" может выиграть Лигу чемпионов
Полузащитник мадридского "Реала" Федерико Вальверде поделился своим мнением о шансах команды в текущем сезоне Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru.
Почеттино рассказал о сложностях работы со звёздными футболистами
Бывший главный тренер ПСЖ Маурисио Почеттино поделился своими мыслями о опыте работы с известными футболистами в Париже. Об этом сообщает Zamin.uz. Во время его руководства в атакующей линии вместе
Спорт Сегодня, 04:28
Один из крупнейших футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» назначил нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz. Теперь на этой должности будет работать Марсело Дельгадо. Об этом
Роналду сам решает, когда завершить свою карьеру
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался по вопросу о том, когда Криштиану Роналду может завершить свою футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает