Liverpul Mark Gehi uchun 29 million funt taklif qildi
"Liverpul" futbol klubi markaziy himoyachi Mark Gehi transferi bo‘yicha "Kristal Pelas" bilan muzokaralarni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati 25 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish niyatida. Shuningdek, "Liverpul" jamoasi "Kristal Pelas"ga Mark Gehi uchun aniq taklif yubordi.
Taklif miqdori 29 million funt sterlingni tashkil etadi, bu esa qariyb 33,5 million yevroga teng. Muzokaralar hali boshlandi va transfer oynasi yopilishiga hali ancha vaqt bor.
"Liverpul" rahbariyati bu taklif birinchi urinishda qabul qilinmasligini tushunadi, biroq ular futbolchini o‘z jamoasiga olib kelish uchun jiddiy harakat qilmoqda. Mark Gehining "Kristal Pelas" bilan tuzgan shartnomasi kelasi yil yozda yakuniga yetadi.
Shu sababli, "Kristal Pelas" futbolchini hozir sotib yuborishga qiziqmoqda. Aks holda, u kelasi mavsum oxirida jamoani erkin agent sifatida tark etishi mumkin.
Klub bu orqali moliyaviy yo‘qotishlarning oldini olishni istaydi. Muzokaralar davom etmoqda va tomonlar kelishuvga erishish uchun harakat qilmoqda.

Ливерпуль предложил Марку Гехи 29 миллионов фунтов
Футбольный клуб "Ливерпуль" начал переговоры с "Кристал Пэлас" по трансферу центрального защитника Марка Гэя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба намерено подписать 25-летнего футболиста. Также команда "Ливерпуль" отправила "Кристал Пэлас" конкретное предложение за Марка Гэя.
Сумма предложения составляет 29 миллионов фунтов стерлингов, что эквивалентно почти 33,5 миллиона евро. Переговоры только начались, и до закрытия трансферного окна еще достаточно времени.
Руководство "Ливерпуля" понимает, что это предложение может не быть принято с первого раза, однако они серьезно стараются привлечь футболиста в свою команду. Контракт Марка Гэя с "Кристал Пэлас" истекает следующим летом.
Поэтому "Кристал Пэлас" заинтересован в продаже футболиста сейчас. В противном случае он может покинуть команду в конце следующего сезона в качестве свободного агента.
Клуб хочет избежать финансовых потерь. Переговоры продолжаются, и стороны пытаются достичь соглашения.