Smolov Batrakovning “Spartak”ga qarshi o‘yinini yuqori baholadi
“Lokomotiv” jamoasining sobiq hujumchisi Fyodor Smolov Moskva klubi hamda yarim himoyachi Aleksey Batrakovning “Spartak”ga qarshi o‘yindagi ishtirokini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuvda Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa ishonchli g‘alabaga erishdi. Smolovning so‘zlariga ko‘ra, “temiryo‘lchilar” va ayniqsa Batrakov uchrashuvni juda yuqori saviyada o‘tkazdi.
U “Lokomotiv”ning ham, Batrakovning ham o‘yinini yuqori baholadi va har ikkala tomon ham eng yaxshi darajada harakat qilganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, shanba kuni “Lokomotiv” Rossiya chempionati to‘rtinchi turi doirasida “Spartak” ustidan 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Uchrashuvda Aleksey Batrakov uchta gol urib, het-trik muallifiga aylandi va shu tariqa joriy mavsumdagi gollari sonini oltitaga yetkazdi. Bu natija jamoaning umumiy muvaffaqiyatiga katta hissa bo‘ldi.

Смолов высоко оценил игру Батракова против "Спартака"
Бывший нападающий команды «Локомотив» Фёдор Смолов высоко оценил участие московского клуба и полузащитника Алексея Батракова в игре против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче команда под руководством Михаила Галактионова добилась уверенной победы. По словам Смолова, «железнодорожники», и особенно Батраков, провели матч на очень высоком уровне.
Он высоко оценил игру как «Локомотива», так и Батракова, отметив, что обе стороны действовали наилучшим образом. Напоминаем, что в субботу «Локомотив» одержал победу над «Спартаком» со счётом 4:2 в рамках четвёртого тура чемпионата России.
В матче Алексей Батраков забил три гола, став автором хет-трика и тем самым доведя количество своих голов в текущем сезоне до шести. Этот результат стал значительным вкладом в общий успех команды.