Smolov Lokomotiv va Spartak derbisini yuqori baholadi
Rossiya Premyer-ligasi to‘rtinchi turi doirasida “Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak” jamoasini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda “Lokomotiv” 4:2 hisobida zafar quchdi. Jamoa yarim himoyachisi Aleksey Batrakov uchta gol urib, xet-trik muallifiga aylandi.
Ushbu derbi o‘yinidan so‘ng “Krasnodar”ning sobiq hujumchisi Fyodor Smolov o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. U ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida derbini yuqori baholab, “Derbi, hurmatga loyiq.
Juda kuchli o‘yin bo‘ldi”, deya fikr bildirdi. Mazkur g‘alabadan so‘ng “Lokomotiv” jami 12 ochko to‘plab, Rossiya chempionatining turnir jadvalida yetakchilikni davom ettirmoqda.
“Spartak” esa to‘rt ochko bilan Premyer-liga jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Shu tariqa, “Lokomotiv” mavsumni muvaffaqiyatli boshlagan bo‘lsa, “Spartak” uchun natijalar hozircha istalganidek emas.

Смолов высоко оценил дерби Локомотив и Спартак
В рамках четвертого тура Российской Премьер-лиги «Локомотив» принял на своем поле команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче «Локомотив» одержал победу со счетом 4:2. Полузащитник команды Алексей Батраков забил три гола и стал автором хет-трика.
После этого дерби бывший нападающий «Краснодара» Фёдор Смолов поделился своими впечатлениями. Он высоко оценил дерби на своей странице в социальных сетях, отметив: «Дерби, достойное уважения.
Это была очень сильная игра». После этой победы «Локомотив» набрал в общей сложности 12 очков и продолжает лидировать в турнирной таблице чемпионата России.
«Спартак» же с четырьмя очками занимает 11-е место в таблице Премьер-лиги. Таким образом, «Локомотив» успешно начал сезон, в то время как результаты «Спартака» пока не соответствуют ожиданиям.