Joan Garsiya: “Barselona”da o‘ynashimga to‘sqinlik yo‘q
"Barselona" futbol klubi yangi darvozaboni Joan Garsiya joriy mavsum uchun ro‘yxatdan o‘tish borasidagi muammolar haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, klub rahbariyati moliyaviy qiyinchiliklar sababli Garsiyani jamoa tarkibiga qo‘shishda muammolar yuzaga kelgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Joan Garsiyaning so‘zlariga ko‘ra, klub vakillari unga ro‘yxatdan o‘tish jarayoni tez orada yakunlanishini va hech qanday muammo bo‘lmasligini ma’lum qilishgan.
Ma’lumot uchun, yozgi transfer davrida "Barselona" 24 yoshli ispaniyalik darvozabonni "Espanol" klubidan 25 million yevro evaziga xarid qilgan edi. Yangi mavsumning birinchi uchrashuvi 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yinda "Barselona" klubi "Malorka"ga qarshi maydonga tushadi. Klub rahbariyati barcha hujjat ishlarini tez orada hal qilishga harakat qilmoqda.
Futbolchi ham o‘z navbatida yangi jamoasida to‘liq ishtirok etishga tayyor ekanini bildirgan. Mavsum oldidan jamoa tarkibida bunday o‘zgarishlar bo‘lishi futbolchilar va muxlislar uchun ham muhim ahamiyatga ega.

Жоан Гарсия: “Барселона” в моем выступлении нет препятствий
Футбольный клуб "Барселона" новый вратарь Хоан Гарсия поделился своими мыслями о проблемах с регистрацией на текущий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что руководство клуба столкнулось с проблемами при включении Гарсии в состав команды из-за финансовых трудностей. По словам Хоана Гарсии, представители клуба сообщили ему, что процесс регистрации завершится в ближайшее время и никаких проблем не будет.
Для справки, в летний трансферный период "Барселона" приобрела 24-летнего испанского вратаря у клуба "Эспаньол" за 25 миллионов евро. Первый матч нового сезона состоится 16 августа.
В этом матче футбольный клуб "Барселона" выйдет на поле против "Мальорки". Руководство клуба старается как можно быстрее решить все вопросы с документами.
Футболист также заявил, что готов полностью участвовать в новой команде. Такие изменения в составе перед началом сезона имеют важное значение как для игроков, так и для болельщиков.