Kuzmichev: Stankovich qishgacha iste’foga chiqarilmaydi
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning iste'foga chiqishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotiga ko‘ra, poytaxt klubi rahbariyati murabbiy taqdiriga sentabr oyida jamoa ko‘rsatgan natijalarga qarab qaror qabul qiladi. Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" aksiyadorlari juda sabrli insonlar hisoblanadi.
Shuningdek, ular mavsum boshida Dejan Stankovich bilan shartnomani uzaytirganini inobatga olsak, murabbiy faoliyati kamida qishgacha davom etishi kutilmoqda. Joriy mavsum Rossiya chempionatida "Spartak" so‘nggi yillarda eng yomon startini ko‘rsatdi.
Jamoa 2011-yildan beri ilk bor shunday natijani qayd etmoqda. Hozirda musobaqa jadvalida "qizil-oq"lar beshinchi tur oldidan 11-o‘rinni egallab turibdi.
Navbatdagi turda esa ular "Zenit" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Klub rahbariyati va muxlislar jamoa natijalarini diqqat bilan kuzatmoqda.
Yangi murabbiy tayinlanishi yoki hozirgi murabbiy ishonchini oqlashi aynan kelgusi o‘yinlar natijasiga bog‘liq bo‘ladi. Shu sababli, "Spartak" oldida muhim vazifalar turibdi va jamoa rahbariyati har bir qarorni mas’uliyat bilan qabul qilmoqda.

Кузьмичев: Станкович до зимы в отставку не уйдет
Футбольный агент Владимир Кузьмичев высказал свое мнение о возможном увольнении главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации СМИ, руководство столичного клуба примет решение о судьбе тренера в сентябре, исходя из результатов, которые команда покажет. По словам Кузьмичева, акционеры "Спартака" являются очень терпеливыми людьми.
Также, учитывая, что они продлили контракт с Деяном Станковичем в начале сезона, ожидается, что деятельность тренера продлится как минимум до зимы. В текущем сезоне "Спартак" показывает худший старт в российском чемпионате за последние годы.
Команда впервые с 2011 года демонстрирует такие результаты. В настоящее время в турнирной таблице "красно-белые" занимают 11-е место перед пятим туром.
В следующем туре они встретятся с командой "Зенит". Руководство клуба и болельщики внимательно следят за результатами команды.
Назначение нового тренера или оправдание доверия текущего тренера будет зависеть именно от результатов предстоящих игр. Поэтому перед "Спартаком" стоят важные задачи, и руководство команды принимает каждое решение ответственно.