Enrike: Jamoaviy yutuq “Oltin to‘p”dan muhimroq
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike “Oltin to‘p” mukofoti haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mukofot uchun asosiy da’vogar sifatida Parij jamoasining hujumchisi Usmon Dembele ko‘rilmoqda. Shu bilan birga, jamoaning o‘ng qanot himoyachisi Ashraf Hakimi ushbu sovringa aynan o‘zi munosib deb hisoblaydi.
Matbuot anjumanida Luis Enrikedan jurnalistlar Dembele va Hakimi o‘rtasida tanlov qilishni so‘rashdi. Biroq, bosh murabbiy bu borada aniq bir futbolchini ajratib ko‘rsatmadi.
Enrike o‘z so‘zida futbol avvalo jamoaviy sport turi ekanini ta’kidladi. Unga ko‘ra, muxlislar jamoa sifatida yutuqlarga erishishni kutishadi va aynan jamoaviy g‘alabalar individual sovrinlarga olib keladi.
Enrike shuningdek, o‘tgan mavsumda jamoa bir butun bo‘lib harakat qilgani va bu natijada ko‘plab yutuqlarga erishilganini qayd etdi. U shaxsiy mukofotlar jamoa uchun doimo birinchi o‘rinda emasligini aytib o‘tdi.

Энрике: Командный успех важнее "Золотого мяча"
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказал свое мнение о награде Золотой мяч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основным претендентом на награду рассматривается нападающий парижской команды Усман Дембеле. В то же время правый защитник команды Ашраф Хакими считает, что именно он достоин этой награды.
На пресс-конференции журналисты спросили у Луиса Энрике, кого он выберет между Дембеле и Хакими. Однако главный тренер не выделил конкретного футболиста.
Энрике в своих словах подчеркнул, что футбол прежде всего командный вид спорта. По его словам, болельщики ожидают, что команда добьется успеха, и именно командные победы приводят к индивидуальным трофеям.
Энрике также отметил, что в прошлом сезоне команда действовала как единое целое, и в результате этого было достигнуто множество успехов. Он отметил, что личные награды не всегда стоят на первом месте для команды.