Reshford: Barselonada o‘ynash menga quvonch bag‘ishlaydi
"Barselona" jamoasining yangi futbolchisi Markus Reshford o‘z jamoadoshlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, "Barselona" futbolchilari bilan birga harakat qilish juda quvonchli. Ular doimo kuchga to‘la va maydonda o‘zlarini yetuk tutadilar.
Futbolchilar o‘z mahoratini qachon namoyon qilish kerakligini yaxshi biladilar. Bu jihatlar Angliya futbolidan biroz farq qiladi, chunki u yerda har doim shaxsiy mahoratni ko‘rsatish talab etiladi.
Eslatib o‘tamiz, Markus Reshford joriy transfer oynasida "Barselona" tomonidan "Manchester Yunayted" klubidan ijaraga olindi. Hozircha futbolchining "Barselona" safidagi rasmiy debyuti bo‘lib o‘tmagan.
Uning ilk o‘yini 16 avgust kuni Ispaniya chempionati – La Liga birinchi turida "Barselona" va "Malorka" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda bo‘lishi mumkin. Shunga qaramay, hozircha Reshford "Barselona" tarkibiga rasmiy tarzda ro‘yxatga olinmagan.
Klub rahbariyati futbolchini ro‘yxatdan o‘tkazish bo‘yicha zarur hujjatlarni tayyorlamoqda. Shu sababli, Reshfordning yangi jamoada qachon maydonga tushishi hozircha noma’lumligicha qolmoqda.

Рэшфорд: Игра в Барселоне приносит мне радость
Новый футболист команды "Барселона" Маркус Решфорд поделился своими мыслями о своих товарищах по команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, играть вместе с футболистами "Барселоны" очень приятно. Они всегда полны сил и ведут себя уверенно на поле.
Футболисты хорошо знают, когда нужно проявлять свои навыки. Эти аспекты немного отличаются от английского футбола, где всегда требуется демонстрация индивидуального мастерства.
Напоминаем, что Маркус Решфорд был арендован "Барселоной" у клуба "Манчестер Юнайтед" в текущем трансферном окне. Пока что у футболиста не было официального дебюта в составе "Барселоны".
Его первый матч может состояться 16 августа в первом туре чемпионата Испании – Ла Лига между командами "Барселона" и "Мальорка". Тем не менее, на данный момент Решфорд официально не зарегистрирован в составе "Барселоны".
Руководство клуба готовит необходимые документы для регистрации футболиста. Поэтому, когда Решфорд выйдет на поле в новой команде, пока остается неизвестным.