“Orenburg”ning ilk g‘alabasi jamoaga ishonch bag‘ishladi
“Orenburg” futbol klubi sobiq sport direktori Dmitriy Andreev Rossiya Kubogi Fonbet musobaqasining guruh bosqichi ikkinchi turida “Orenburg” jamoasining “Axmat” ustidan qozongan so‘nggi g‘alabasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu uchrashuvdagi g‘alaba jamoa uchun ayniqsa ruhiy jihatdan muhim bo‘ldi. Andreevning ta’kidlashicha, chempionatda ham yaxshi natijalarga erishish, o‘yin ritmini topish va turnir jadvalida yuqorilashga intilish zarur.
Andreevning fikriga ko‘ra, oson bo‘lmagan g‘alaba jamoa uchun faqat foyda keltiradi. Bu kabi o‘yinlar futbolchilarning ishonchini oshiradi va keyingi bahslarda yaxshi natija ko‘rsatish uchun turtki bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, “Orenburg” jamoasi “Axmat” ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvning hal qiluvchi goli qo‘shimcha daqiqalarda Vladislav Kamilov tomonidan kiritildi.
Mazkur natija “Orenburg” uchun joriy mavsumdagi ilk g‘alaba bo‘ldi. Shuningdek, bu jamoaning aprel oyidan beri birinchi bor zafar quchishi hisoblanadi.
Ushbu yutuq jamoaning keyingi o‘yinlarda yanada ishonchli harakat qilishi uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Первый успех "Оренбурга" вселил уверенность в команду
Футбольный клуб “Оренбург” бывший спортивный директор Дмитрий Андреев оценил последнюю победу команды над “Ахматом” в рамках второго тура группового этапа Кубка России Фонбет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа в этой встрече была особенно важна для команды с психологической точки зрения. Андреев подчеркнул, что необходимо добиваться хороших результатов в чемпионате, находить ритм игры и стремиться подняться в турнирной таблице.
По мнению Андреева, нелегкая победа принесет команде только пользу. Такие игры повышают уверенность футболистов и становятся стимулом для достижения хороших результатов в следующих матчах.
Напомним, что команда “Оренбург” одержала победу над “Ахматом” со счетом 2:1. Решающий гол встречи был забит Владиславом Камиловым в добавленное время.
Этот результат стал первой победой “Оренбурга” в текущем сезоне. Также это первая победа команды с апреля месяца.