Ajachcho futbol klubi Fransiya Futbol Federatsiyasi tomonidan tashkil etiladigan barcha musobaqalardan chetlashtirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mahalliy axborot vositalari xabar bermoqda. Klub Korsika orolini himoya qiladi va o‘z faoliyati davomida Fransiya futbolining yuqori divizionida bir necha mavsum ishtirok etgan.
Shunga qaramay, klub hech qachon oltinchi o‘rindan yuqoriga ko‘tarila olmagan. O‘tgan mavsumda Ajachcho Fransiya chempionatining ikkinchi ligasida o‘n ikkinchi o‘rinni egalladi.
Biroq, moliyaviy muammolar sababli jamoa pastki divizionga tushirildi. Klubning muammolari shu bilan tugamadi.
13 million yevro miqdoridagi qarz tufayli jamoa yangi mavsumni kutilganidan ham past darajadagi – hududiy divizionda boshlaydi. Bu divizion professional futbol musobaqalaridan tashqarida hisoblanadi.
Shunga qaramay, klub Fransiya Futbol Federatsiyasi tomonidan qabul qilingan qarorni apellyatsiya qilish huquqiga ega. Mazkur vaziyat klub uchun jiddiy qiyinchiliklarni keltirib chiqardi va uning kelajagi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda.

Клуб Аяччо был понижен из-за финансовых проблем
Футбольный клуб Аяччо был отстранен от всех соревнований, организуемых Федерацией футбола Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают местные средства массовой информации. Клуб защищает Корсику и на протяжении своей деятельности участвовал в высшем дивизионе французского футбола в течение нескольких сезонов.
Тем не менее, клуб никогда не мог подняться выше шестого места. В прошлом сезоне Аяччо занял двенадцатое место во втором дивизионе чемпионата Франции.
Однако из-за финансовых проблем команда была понижена в низший дивизион. Проблемы клуба на этом не закончились.
Из-за долга в 13 миллионов евро команда начнет новый сезон на еще более низком уровне – в региональном дивизионе. Этот дивизион считается вне профессиональных футбольных соревнований.
Тем не менее, клуб имеет право на апелляцию против решения, принятого Федерацией футбола Франции. Эта ситуация создала серьезные трудности для клуба, и его будущее пока остается неопределенным.