Barselona futbol klubi darvozaboni Joan Garsiya jamoadoshi Lamine Yamal haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik posbon joriy yil yozida Barselonaga Espanyol jamoasidan kelib qo‘shildi. Uning aytishicha, Yamalni to‘xtatish juda qiyin.
Garsiya ta’kidlashicha, ko‘pchilik Yamalning o‘yinlardagi mahoratini ko‘radi, biroq u mashg‘ulotlarda ham har bir harakatida o‘zini ko‘rsata oladi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, Yamal hali yosh bo‘lsa-da, hali ko‘p narsani o‘rganishi kerak, lekin u allaqachon Garsiyani hayratda qoldira olgan.
Ma’lumot uchun, Barselona jamoasi 16 avgust kuni La Liga birinchi turida Malorka klubiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv Garsiya uchun Barselona safidagi ilk rasmiy o‘yini bo‘lishi mumkin.
Biroq, avvalo klub yangi darvozabonni rasmiy tarzda ro‘yxatdan o‘tkazishi zarur. Garsiya jamoaga moslashib ulgurganini va jamoadoshlaridan ko‘p narsani o‘rganayotganini ta’kidladi.

Жоан Гарсия: Действия Ямала удивили меня
Вратарь футбольного клуба Барселона Хуан Гарсия высказал свое мнение о своем товарище по команде Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский голкипер присоединился к Барселоне из команды Эспаньол этим летом. По его словам, остановить Ямала очень сложно.
Гарсия подчеркивает, что многие видят мастерство Ямала в играх, но он также может проявить себя в каждом движении на тренировках. По словам вратаря, хотя Ямал еще молод, ему еще предстоит многому научиться, но он уже смог удивить Гарсию.
Для справки, команда Барселона проведет матч против клуба Мальорка 16 августа в первом туре Ла Лиги. Эта встреча может стать для Гарсии первым официальным матчем в составе Барселоны.
Однако прежде клуб должен официально зарегистрировать нового вратаря. Гарсия отметил, что он успел адаптироваться в команде и учится многому у своих товарищей.