Napoli Ispaniyalik himoyachini sotib oladi
Ispaniyaning «Sevilya» jamoasi himoyachisi Xuanlu La Liganing o‘rnini Italiya chempionatiga almashtirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano ma’lumot berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 22 yoshli futbolchiga Serie A chempioni «Napoli» jiddiy qiziqish bildirmoqda.
Tomonlar o‘rtasida muzokaralar olib borilgan va bitim imzolanishiga yaqin turibdi. Xuanlu ham o‘zini Napoli klubiga o‘tkazishga qat’iy qaror qilgan va boshqa xaridorlarning takliflarini rad etgan.
Himoyachining bozor qiymati taxminan 12 million yevroga baholanmoqda. 2024/2025 yilgi mavsumda Xuanlu Andalusiya jamoasi tarkibida 35 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va beshta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning o‘yini va natijalari jamoaga katta yordam berayotgani aniq bo‘lib, yangi klubda ham muvaffaqiyatli faoliyat ko‘rsatishi kutilmoqda. Futbolchi uchun bu o‘tish katta imkoniyat hisoblanadi.

Наполи покупает испанского защитника
Защитник испанской «Севильи» Хуанлу может сменить Ла Лигу на чемпионат Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо. По информации, 22-летний футболист вызывает серьёзный интерес у чемпиона Серии А «Наполи».
Между сторонами ведутся переговоры, и сделка близка к подписанию. Хуанлу также твёрдо решил перейти в клуб «Наполи» и отклонил предложения других покупателей.
Рыночная стоимость защитника оценивается примерно в 12 миллионов евро. В сезоне 2024/2025 Хуанлу провёл 35 матчей за андалусийскую команду, забил пять голов и сделал пять результативных передач.
Его игра и результаты явно приносят большую пользу команде, и ожидается, что в новом клубе он также проявит себя успешно. Этот переход является большой возможностью для футболиста.