«Chelsi» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Koul Palmer 2025/26 yilgi mavsumda jamoaning asosiy maqsadi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Kristal Pelas» bilan Angliya Premer-ligasining birinchi tur uchrashuvini o‘tkazadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 16:00 da boshlanadi.
Suhbat davomida jurnalistlar Palmerdan yangi mavsumda nimaga erishmoqchi ekanligini so‘rashdi. U o‘ziga xos tarzda qisqa va aniq javob berdi: «Men bir nechta sovrinlarni qo‘lga kiritishni maqsad qilyapman».
O‘tgan mavsum «Chelsi» Premer-ligada to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Yozda esa London jamoasi Jahon klub chempionatida g‘olib chiqib, finalda «PSJ»ni mag‘lub etdi.
Bu natijalar jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi va yangi mavsumda ham muvaffaqiyatga erishishga intilishlarini bildiradi.

Palmer: Челси хочет выиграть трофеи в новом сезоне
Полузащитник-нападающий команды «Челси» Коул Палмер рассказал о главной цели команды на сезон 2025/26. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье команда под руководством Энцо Марески проведёт на своём поле первый тур Английской Премьер-лиги против «Кристал Пэлас». Матч начнётся в 16:00 по московскому времени.
В ходе беседы журналисты спросили Палмера, чего он хочет достичь в новом сезоне. Он дал короткий и чёткий ответ: «Я ставлю цель выиграть несколько трофеев».
В прошлом сезоне «Челси» занял четвёртое место в Премьер-лиге. Летом лондонская команда выиграла Клубный чемпионат мира, победив в финале «ПСЖ».