«Real» Vinisiusning o‘rniga Xolandni olib kelishga tayyor turibdi
«Real Madrid» klubi braziliyalik yulduzi Vinisius Junior tarkibni tark etadigan bo‘lsa, «Manchester Siti» hujumchisi Erling Xoland transferi uchun harakat boshlaydi. Bu haqda mashhur «The Athletic» nashri xabar tarqatdi.
Manba keltirayotgan ma’lumotga ko‘ra, Xoland «shaharliklar» bilan shartnomasini 2034 yilga qadar uzaytirgan bo‘lsa-da, Vinisius jamoani tark etishga qaror qilsa, madridliklar prezidenti Florentino Peres aynan norvegiyalik hujumchini olib kelishni o‘zining asosiy maqsadi deb belgilab qo‘ygan.
Avvalroq Vinisiusning Saudiya Arabistonidan kelgan taklifni ko‘rib chiqishga qiziqish bildirgani haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi. Bundan tashqari, uning vakillari «Real» bilan yangi shartnoma bo‘yicha kelishuvga rozilik bermayapti.
Shu o‘rinda eslatib o‘tish joizki, Erling Xoland «Manchester Siti» safiga qo‘shilishidan avval ham «Real»ning diqqat markazida bo‘lgan edi. Florentino Peres esa hali ham uning eng asosiy muxlislaridan biri bo‘lib qolmoqda va uni o‘z jamoasida ko‘rishni orzu qilmoqda.
Hozircha bu transfer bo‘yicha yakuniy qaror qabul qilinmagan bo‘lsa-da, futbol olamida ushbu xabarlar ancha muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Agar voqealar aynan shu tarzda rivojlanadigan bo‘lsa, madridliklar Vinisius o‘rniga dunyo futbolidagi eng yaxshi hujumchilardan birini o‘z tarkibiga qo‘shib olishi mumkin.
Bu holatda jamoa tarkibi nafaqat kuchliroq bo‘lishi mumkin, balki muxlislar ham Xolanddek yulduzning Madrid klubida paydo bo‘lishini sabrsizlik bilan kuta boshlaydi.
Turkiyaning "Antalyaspor" klubi himoyachisi Georgiy Jikiya jamoasidagi holati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. 32 yoshli futbolchining ushbu masala bo‘yicha

«Реал» готовится заменить Винисиуса Холандом
Клуб «Реал Мадрид» начнет переговоры о трансфере нападающего «Манчестер Сити» Эрлинга Холанда, если бразильская звезда Винисиус Жуниор покинет команду. Об этом сообщает известное издание «The Athletic».
Согласно источнику, несмотря на то что Холанд продлил контракт с «горожанами» до 2034 года, если Винисиус решит покинуть команду, президент мадридцев Флорентино Перес определил именно норвежского нападающего своей главной целью.
Ранее появлялись сообщения о том, что Винисиус проявил интерес к предложению из Саудовской Аравии. Кроме того, его представители не согласны на новое соглашение с «Реалом».
Стоит напомнить, что Эрлинг Холанд уже находился в центре внимания «Реала» до своего перехода в «Манчестер Сити». Флорентино Перес по-прежнему остается одним из его самых преданных поклонников и мечтает увидеть его в своей команде.
Хотя окончательное решение по этому трансферу еще не принято, эти новости вызывают много обсуждений в футбольном мире. Если события будут развиваться именно так, мадридцы могут подписать одного из лучших нападающих в мировом футболе вместо Винисиуса.
В этом случае состав команды может стать не только сильнее, но и фанаты начнут с нетерпением ждать появления звезды Холанда в мадридском клубе.