“Real Madrid” bosh murabbiyi Karlo Anchelotti La Liganing navbatdagi turidan o‘rin olgan “Malorka”ga qarshi 2:1 hisobidagi g‘alabadan so‘ng o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Italyan mutaxassis jamoaning intizomi, mehnatsevarligi va raqobatbardoshligi haqida yuqori fikr bildirdi.
– Jamoa bugun yuqori saviyada harakat qildi. O‘yin oson boshlanmadi, biroq o‘rta qismida butun tarkib o‘zini juda yaxshi ko‘rsatdi. Barcha futbolchilar qaysarlik ko‘rsatdi, jismonan tayyorgarlikda ham ustunlik qildi. G‘alaba to‘liq haqli va munosib bo‘ldi, – dedi Anchelotti.
Uning ta’kidlashicha, mavsum oxiriga kelib klubda 12 nafar futbolchi jarohat olgan va bu kabi holat juda kam uchraydi. Ammo jamoa ushbu qiyinchiliklarni ruhiy tayyorgarlik, ichki kayfiyat va o‘zaro birdamlik orqali yengib o‘ta olgan.
– Bugun maydonda 40 marta raqib darvozasiga zarba berdik. Rostini aytsam, shunday ko‘rsatkichni avval eslay olmayman. Bu futbolchilarning qanchalik harakat qilganini ko‘rsatadi. Biz mavsumni yuqori notada yakunlashni xohlaymiz, – dedi tajribali murabbiy.
Navbatdagi bellashuv
Ma’lumot uchun, “qirollik klubi” navbatdagi uchrashuvini 22 may kuni “Sevilya”ga qarshi o‘tkazadi. Bu bellashuv “Real” uchun mavsumning muhim o‘yinlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda, chunki jamoa muvaffaqiyatli seriyani davom ettirish va chempionatdagi yetakchilikni mustahkamlashni niyat qilgan.
Zamin.uz tahririyati “Real Madrid”ning so‘nggi harakatlarini diqqat bilan kuzatishda davom etadi. Siz Anchelotti shogirdlaridan nimalar kutyapsiz?

Карло Анчелотти: “Команда нанесла 40 ударов – такого я не помню”
Главный тренер “Реал Мадрид” Карло Анчелотти поделился своими впечатлениями после победы над “Мальоркой” со счетом 2:1 в следующем туре Ла Лиги. Итальянский специалист высоко оценил дисциплину, трудолюбие и конкурентоспособность команды.
– Команда сегодня действовала на высоком уровне. Игра не началась легко, но в средней части весь состав проявил себя очень хорошо. Все футболисты проявили упорство, также была физическая подготовка на высоте. Победа была полностью заслуженной и оправданной, – сказал Анчелотти.
По его словам, к концу сезона в клубе 12 футболистов получили травмы, и такие случаи встречаются очень редко. Однако команда смогла преодолеть эти трудности благодаря психологической подготовке, внутреннему настрою и взаимной сплоченности.
– Сегодня мы нанесли 40 ударов по воротам соперника. Честно говоря, я не помню, чтобы у нас был такой показатель раньше. Это показывает, насколько активно действовали футболисты. Мы хотим завершить сезон на высокой ноте, – сказал опытный тренер.
Следующее противостояние
Для справки, “королевский клуб” проведет следующий матч 22 мая против “Севильи”. Это противостояние ожидается как одно из важных игр сезона для “Реала”, так как команда намерена продолжить успешную серию и укрепить лидерство в чемпионате.
Редакция Zamin.uz продолжает внимательно следить за последними действиями “Реал Мадрид”. Что вы ожидаете от подопечных Анчелотти?