Maher Kanzari: Chelsi ga yirik mag'lubiyatdan keyin fikr bildirdi
Tunisning "Esperans" jamoasi bosh murabbiyi Maher Kanzari Londondagi "Chelsi" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan jamoalar jahon chempionatining guruh bosqichining so‘nggi turidagi o‘yinda katta mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
"Pensiyonerlar" deb nomlanuvchi jamoa 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Murabbiyning aytishicha, o‘yin davomida barcha 90 daqiqa va qo‘shimcha vaqt davomida maydonda qolish kerak edi. Ular birinchi bo‘limda 45 daqiqa yaxshi o‘ynashgan, ammo qo‘shimcha vaqtda hushyorlikni yo‘qotishgan.
O‘yin boshida jamoa tezkor hujumlar uyushtirib, yaxshi imkoniyatlar yaratgan. Biroq birinchi bo‘limning oxirgi daqiqalari o‘yinning natijasini hal qilgan.
Ikkinchi bo‘limda maydonda muhim voqealar kam bo‘lgan. "Esperans" D guruhida uchinchi o‘rinni egallab, 3 ochko to‘pladi. Ushbu natija ularning guruhdan chiqa olmasligiga sabab bo‘ldi.

Maher Kanzari: Высказался после крупного поражения от Челси
Главный тренер команды "Esperans" из Туниса Махер Канзари высказался о крупном поражении в последнем туре группового этапа чемпионата мира среди команд против "Челси" в Лондоне. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Команда, называемая "пенсионерами", одержала победу со счетом 3:0. По словам тренера, необходимо было оставаться на поле все 90 минут и дополнительное время. Они хорошо играли в первом тайме в течение 45 минут, но потеряли концентрацию в дополнительное время.
В начале игры команда организовала быстрые атаки и создала хорошие возможности. Однако последние минуты первого тайма определили исход матча.
Во втором тайме на поле было мало значимых событий. "Esperans" заняла третье место в группе D, набрав 3 очка. Этот результат стал причиной того, что они не смогли выйти из группы.