Ponomarëv: Pyanich va Jemaletdinov ketishi natijaga ta’sir qilmaydi
Chorshanba kuni CSKA jamoasi ikki yarim himoyachisi – Miralem Pyanich va Rifat Zhemaletdinovning jamoani tark etgani haqida rasmiy bayonot berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryovdan ushbu ikki futbolchining ketishi yangi mavsumda jamoa natijalariga ta’sir qiladimi, deb so‘rashdi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘zgarish jamoaga katta ta’sir qilmaydi. Pyanich taxminan 20 o‘yinda maydonga tushgan, u juda ajoyib o‘yinchi emas, ko‘proq tajribali futbolchi hisoblanadi.
Zhemaletdinov esa biroz faolroq, biroq asosiy tarkib o‘yinchisi emas. U ko‘pincha o‘yinning oxirida zaxiradan maydonga tushib, o‘yinni davom ettirgan.
Aks holda u o‘yinda o‘zini yo‘qotib qo‘yishi mumkin edi, deydi Ponomaryov «Match TV»ga bergan intervyusida. Yaqinda CSKA bosh murabbiyi lavozimiga Fabio Chelestini tayinlandi. Moskva jamoasi yangi mavsumdagi ilk rasmiy o‘yinni yaqinda, ya’ni 12 iyul kuni o‘tkazadi.
Shu kuni ular Rossiya Superkubogi doirasida «Krasnodar» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. O‘tgan mavsumda CSKA Rossiya Premer-ligasida uchinchi o‘rinni egallagan va Kubokni qo‘lga kiritgan edi.
Jamoaning yangi mavsumdagi maqsadlari yuqori natijalar ko‘rsatish va sovrinlarni himoya qilishdan iborat.

Пономарёв: Уход Пьянича и Джемалетдинова не повлияет на результат
В среду команда ЦСКА официально объявила о том, что два полузащитника – Миралем Пьянич и Рифат Жемалетдинов покинули команду. Об этом сообщает www.euro-football.ru
У бывшего игрока команды Владимира Пономарева спросили, повлияет ли уход этих двух футболистов на результаты команды в новом сезоне. По словам Пономарева, это изменение не окажет значительного влияния на команду. Пьянич провел на поле примерно 20 матчей, он не является выдающимся игроком, скорее, это опытный футболист.
Жемалетдинов же немного активнее, но не является игроком основного состава. Он часто выходил на поле в конце игры, продолжая матч.
В противном случае он мог бы потеряться в игре, говорит Пономарев в интервью «Матч ТВ». Недавно главным тренером ЦСКА был назначен Фабио Челестини. Московская команда проведет свой первый официальный матч нового сезона совсем скоро, 12 июля.
В этот день они выйдут на поле против команды «Краснодар» в рамках Российского Суперкубка. В прошлом сезоне ЦСКА занял третье место в Российской Премьер-лиге и завоевал Кубок.