«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareski hujumchi Nikolas Jekson haqida rejalarini ma’lum qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik mutaxassis 24 yoshli futbolchini o‘z loyihasining asosiy shaxslari qatoridan hisoblamaydi, deb xabar beradi ichki manba Nikolo Skira. Senegal futbolchisi yozgi transfer oynasida munosib takliflar bo‘lsa, sotilishi mumkin. Nikolas Jekson joriy mavsumda «Chelsi» safida 36 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma berdi.
Hujumchining shartnomasi 2033 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, uning transfer qiymati 50 million yevro atrofida baholanmoqda. Jamoa 28 iyun kuni Klub jamoalar jahon chempionatining 1/8 finalida «Benfika»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu bellashuv «Chelsi» uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, unda jamoa o‘z kuchini namoyish etishga intiladi. Jeksonning jamoadagi kelajagi nimadan iborat bo‘lishi, yozgi transfer davridan keyin aniq bo‘ladi.
Murabbiy jamoani kuchaytirish va yangi rejalarni amalga oshirish uchun futbolchilar tarkibini qayta ko‘rib chiqmoqda.

Мареска Николас может записать Джексона
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска озвучил свои планы относительно нападающего Николаса Джексона. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Итальянский специалист не считает 24-летнего футболиста одним из ключевых игроков своего проекта, сообщает внутренний источник Николо Скира. Сенегальский футболист может быть продан, если летом поступят достойные предложения. Николас Джексон в текущем сезоне провел 36 матчей за «Челси», забив 13 голов и отдав 6 голевых передач.
Контракт нападающего рассчитан до 2033 года. По данным Transfermarkt, его трансферная стоимость оценивается примерно в 50 миллионов евро. Команда 28 июня проведет матч 1/8 финала клубного чемпионата мира против «Бенфики».
Это противостояние имеет важное значение для «Челси», и команда стремится продемонстрировать свои силы. Будущее Джексона в команде станет ясным после летнего трансферного периода.