Agent Vladimir Kuzmichev, Rif’at Jemaletdinov manfaatlarini himoya qilayotgan shaxs, futbolchining CSKA jamoasidan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 28 yoshli yarim himoyachi “armeyetslar” safidan erkin agent sifatida ketadi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy unga boshqacha o‘yinchilar kerakligini aytgan.
Hozirda turk klublari bilan muzokaralar olib borilmoqda, bir nechta jamoalar qiziqish bildirmoqda, ammo ayni damda aniq bitta klubni nomini aytish erta. CSKA safida Rif’at 29 o‘yinda maydonga tushib, ikkita gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 2,5 million yevroni tashkil qiladi. Bu futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi va kelajakdagi faoliyati haqida katta umidlar uyg‘otmoqda.
Kelgusida uning yangi jamoada qanday natijalar ko‘rsatishi futbol muxlislari tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Джемалетдинов почему покинул ЦСКА? Комментарий агента
Агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы Рифата Джемалетдинова, высказался о переходе футболиста из команды ЦСКА. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 28-летний полузащитник покинет "армейцев" в качестве свободного агента. По словам агента, новый тренер сказал ему, что ему нужны другие игроки.
В настоящее время ведутся переговоры с турецкими клубами, несколько команд проявляют интерес, однако в данный момент рано называть конкретное имя клуба. В составе ЦСКА Рифат провел 29 матчей, забил два гола и сделал четыре результативные передачи.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 2,5 миллиона евро. Это вызывает большие надежды относительно вклада футболиста в команду и его будущей карьеры.