Vladimir Kuzmichev, CSKA ning sobiq yarimhimoyachisi Rifat Zhemaletdinovning agenti, futbolchining Moskva klubidagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Zhemaletdinov mavsumni yaxshi boshlagan, biroq keyinchalik jarohat olgan. U uzoq vaqt tiklanishga majbur bo‘lgan va natijada nafaqat murabbiyni, balki klub rahbariyatini ham o‘zining jamoaga zarurligiga ishontirish uchun yetarli vaqti bo‘lmagan. O‘tgan mavsumda 28 yoshli yarimhimoyachi Rossiya chempionatida 24 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan hamda to‘rt marta golli uzatma amalga oshirgan.
Oldinroq agent Zhemaletdinovning nima uchun CSKAni tark etgani haqida ham ma’lumot bergan edi. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining klubdan ketishining asosiy sababi shaxsiy o‘sish va yangi imkoniyatlarni izlash bo‘lgan.
Shu tariqa, Rifat Zhemaletdinov o‘zining keyingi faoliyati uchun yangi sahifa ochishga qaror qilgan.

Агент: Джемалетдинов в сезоне не смог показать сильный результат
Владимир Кузьмичев, агент полузащитника ЦСКА Рифата Жемалетдинова, высказал мнение о деятельности футболиста в московском клубе. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Он отметил, что Жемалетдинов хорошо начал сезон, но затем получил травму. Ему пришлось долго восстанавливаться, и в результате у него не было достаточно времени, чтобы убедить не только тренера, но и руководство клуба в своей необходимости для команды. В прошлом сезоне 28-летний полузащитник провел 24 матча в чемпионате России, забил два гола и сделал четыре голевые передачи.
Ранее агент также сообщил о причинах, по которым Жемалетдинов покинул ЦСКА. По его словам, основной причиной ухода футболиста из клуба стали личностный рост и поиск новых возможностей.