Laporta va Kuman o‘rtasida muzokaralar boshlandi
Sobiq “Barselona” jamoasining bosh murabbiyi Ronald Kuman klubdan ziddiyat bilan ketdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Niderlandiyalik mutaxassis 2021 yilning oktabr oyida “katalonlar” bosh murabbiyi lavozimidan ozod etilganidan beri uning katalon klubi prezidenti Joan Laporta bilan munosabatlari uncha yaxshi emas edi. Diario Sport nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, “Barselona” rahbari afsonaviy sobiq futbolchi bilan munosabatlarni tiklashga harakat qilmoqda.
So‘nggi kunlarda ular Kataloniya poytaxtida ikki marta uchrashdi. Ronald Kuman 2023 yil boshidan buyon Niderlandiya milliy terma jamoasini boshqarmoqda. Joan Laporta esa 2021 yil mart oyidan buyon “Barselona” prezidenti sifatida faoliyat olib bormoqda.
Kuman o‘rnini “Barselona” bosh murabbiyi sifatida Xavi Ernandes egalladi. U 2023/24 yillar mavsumining oxirigacha jamoani boshqardi.
Hozirgi kunda klub va sobiq murabbiy o‘rtasidagi munosabatlarni yaxshilash bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda, bu esa keyingi yillarda Kataloniya futboli tarixida muhim ahamiyat kasb etishi mumkin.
"Monako" jamoasi bosh murabbiyi Sebastyen Pokonoli yarim himoyachi Pol Pogbaning maydonga qaytish muddati haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Moskvadagi CSKA klubida o‘ynagan sobiq futbolchi Zoran Toshich Rossiya va Serbiya terma jamoalari o‘rtasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazish fikrini qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Zamin.uz
Sport Bugun, 01:46
Syorlot "Atletiko" tarixida pley-offda xet-trik qildi
Aleksandr Syorlot Madridning "Atletiko" jamoasi safida Chempionlar ligasida tarixiy natijaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U "Bryugge"ga qarshi o‘tkazilgan javob
Safonov PSJda asosiy darvozabonlikka da’vogar bo‘lmoqda
Rossiyalik taniqli murabbiy Yuriy Syomin PSJ darvozaboni Matvey Safonov haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Safonov so‘nggi uchrashuvlarda fransuz
Rossiya va Serbiya o‘rtasida o‘yin o‘tkazilishi mumkin
Rossiyaning "Lokomotiv" futbol klubi sobiq himoyachisi Nemenya Peichinovich Rossiya terma jamoasi xalqaro cheklovlar sababli o‘rtoqlik o‘yinlari uchun raqib topa olmasa, Serbiyaga murojaat

Спартак ставит цель стать чемпионом в новом сезоне
Бывший главный тренер «Барселоны» Роналд Куман покинул клуб с конфликтом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нидерландский специалист с октября 2021 года, когда он был освобожден от должности главного тренера «каталонцев», не имел хороших отношений с президентом клуба Жоаном Лапортой. По данным издания Diario Sport, президент «Барселоны» пытается восстановить отношения с легендарным бывшим футболистом.
В последние дни они встретились дважды в столице Каталонии. Роналд Куман с начала 2023 года возглавляет национальную сборную Нидерландов. Жоан Лапорта с марта 2021 года занимает пост президента «Барселоны».
Место Кумана на посту главного тренера «Барселоны» занял Хави Эрнандес. Он будет руководить командой до конца сезона 2023/24.
В настоящее время продолжаются переговоры о улучшении отношений между клубом и бывшим тренером, что может иметь важное значение в истории футбола Каталонии в последующие годы.