Germaniya terma jamoasi va Myunxenning "Bavariya" klubining sobiq futbolchisi Lotar Matteus "Shtutgart" klubi va milliy jamoa hujumchisi Nik Voltemadeni yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matteusning fikricha, "Shtutgart" uni 60 million yevroga sotishga tayyor bo‘lishi kam mablag‘dir. U "Shvaby" klubi uchun 80-100 million yevro so‘rashlari mumkinligidan hayron qolmasligini aytdi.
Hozircha futbolchini sotish to‘g‘ri emas, yaxshisi uni mavsum oxirida sotish ma’qul. Hozirgi jamoada Nik ko‘p o‘yin amaliyotini oladi va o‘z ustida ishlashni davom ettiradi, dedi Matteus Bild nashriga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum Germaniya Bundesligasida 23 yoshli hujumchi 28 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Voltemade 12 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. U yosh bo‘lishiga qaramay jamoaga katta hissa qo‘shmoqda va kelajakda yanada rivojlanish imkoniyatiga ega.
Shu bois uni hozir sotib yuborish futbolchi uchun ham, klub uchun ham foydali bo‘lmaydi. Mutaxassislarning fikricha, Nik hozirgi jamoada o‘yin amaliyotini ko‘paytirib, o‘zini yanada takomillashtirishi muhimdir.

Трансфер Тер Штегена рассматривается "Интером"
Бывший футболист сборной Германии и клуба "Бавария" Лотар Маттеус высоко оценил нападающего клуба "Штутгарт" и национальной сборной Ника Вольтемадена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Маттеуса, "Штутгарт" готов продать его за 60 миллионов евро, что является небольшой суммой. Он сказал, что не удивится, если "Швабы" попросят 80-100 миллионов евро.
Пока продавать футболиста неправильно, лучше всего продать его в конце сезона. В текущей команде Ник получает много игровой практики и продолжает работать над собой, сказал Маттеус в интервью изданию Bild. В прошлом сезоне 23-летний нападающий провел 28 матчей в Бундеслиге Германии.
Вольтемаде забил 12 голов и отдал 2 голевые передачи. Несмотря на свою молодость, он вносит большой вклад в команду и имеет возможность для дальнейшего развития.
Поэтому сейчас продавать его не будет выгодно ни для футболиста, ни для клуба. По мнению специалистов, важно, чтобы Ник увеличивал игровую практику в текущей команде и продолжал совершенствоваться.