Rossiyalik futbol agenti Dmitriy Selyuk "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida Boris Rotenbergning "Lokomotiv" jamoasida rahbar lavozimida ishlashi lozimligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Rotenberg jamoaga kirib kelishi kerak, chunki u ishonchli transferlarni amalga oshiradi va jamoani ortiqcha zarar va muammolardan tozalaydi. Selyukning so‘zlariga ko‘ra, Rotenberg ikki yil ichida "Lokomotiv" akademiyasini barcha zararli ta’sirlardan tozalab, uni porlab turgan holdagi holatga keltirdi.
Shuning uchun u rahbarlik lavozimiga tezroq kelishi zarur, ayniqsa birinchi jamoani boshqarishi muhim. Agent Leonchenko ham bunga o‘xshash fikrda bo‘lib, u yaqin vaqt ichida jamoada katta o‘zgarishlar bo‘lishini sezmoqda.
Selyukning aytishicha, hozirgi rahbarlar o‘z manfaatlarini o‘ylab, jamoaga foydasi yo‘q transferlar qilib, o‘z kelajagini ta’minlashga harakat qilmoqda. Shu sababdan, Rotenbergning qaytishi va jamoani ishonchli qo‘lga olishiga katta e’tibor qaratilishi lozim.
Bu holat "Lokomotiv" uchun yangi davr boshlanishi bo‘ladi va jamoa yana yuqori natijalarga erishish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Ротенберг должен быстро приступить к управлению «Локомотивом»
Российский футбольный агент Дмитрий Селюк в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал мнение о том, что Борис Ротенберг должен занять руководящую должность в команде "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Ротенберг должен войти в команду, так как он осуществляет надежные трансферы и очищает команду от лишних убытков и проблем. По словам Селюка, Ротенберг за два года очистил академию "Локомотива" от всех вредных влияний и привел её в блестящее состояние.
Поэтому ему необходимо быстрее занять руководящую должность, особенно важно, чтобы он управлял первой командой. Агент Леонченко также придерживается подобного мнения, он ощущает, что в команде в ближайшее время произойдут большие изменения.
Селюк утверждает, что нынешние руководители, думая о своих интересах, делают трансферы, которые не приносят команде пользы, пытаясь обеспечить свое будущее. Поэтому необходимо уделить большое внимание возвращению Ротенберга и его надежному управлению командой.
Эта ситуация станет началом новой эпохи для "Локомотива", и команда снова получит возможность достигать высоких результатов.