Himoyachi Dani Karvaxal sog‘lig‘iga qaytganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Real” jamoasining tajribali futbolchisi tizzasidagi jiddiy jarohatdan keyin maydonga qaytishga tayyorligini bildirdi. “To‘qqiz oy o‘tdi, endi yana o‘ynashga tayyorman. Men maydondaman”, deb yozdi Karvaxal fikrlarini ijtimoiy tarmoqlarda jurnalist Fabrizio Romano. Dani Karvaxal Ispaniya chempionatining boshida “Vilyarreal”ga qarshi bahsda tizzasini og‘ir jarohatlagan edi.
Darhol keyin “Real” uni qo‘llab-quvvatlab, futbolchi bilan shartnomani yana bir mavsumga uzaytirdi. Karvaxal “Real” safida jami 427 o‘yin o‘tkazib, 14 ta gol urdi va 65 ta golli uzatma berdi. Uning maydondagi tajribasi va o‘yinga hissasi jamoa uchun katta ahamiyatga ega.
Endi u sog‘lig‘ini tiklab, yana faol ishtirok etishga tayyor. Bu “Real” uchun ham, muxlislar uchun ham yaxshi yangilik hisoblanadi.

Дани Карвахаль вернулся на поле после серьезной травмы
Опытный игрок команды "Реал" заявил о готовности вернуться на поле после серьезной травмы колена. "Прошло девять месяцев, теперь я снова готов играть. Я на поле", - написал Карвахаль в социальных сетях, цитируя журналиста Фабрицио Романо. Дани Карвахаль получил тяжелую травму колена в начале чемпионата Испании в матче против "Вильярреала".
Сразу после этого "Реал" поддержал его и продлил контракт с футболистом еще на один сезон. Карвахаль провел в составе "Реала" в общей сложности 427 матчей, забил 14 голов и отдал 65 голевых передач. Его опыт на поле и вклад в игру имеют большое значение для команды.
Теперь он восстановил здоровье и готов снова активно участвовать. Это хорошая новость как для "Реала", так и для болельщиков.