Davide Anchelotti Kroosning Oltin to‘p olmasligini tushunmaydi
Davide Anchelotti, sobiq Madridning "Real" jamoasida Karlo Anchelottining yordamchisi bo‘lib ishlagan murabbiy, jamoaning sobiq yarimhimoyachisi Toni Kroos haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Toni Kroos Germaniyaning taniqli futbolchisi bo‘lib, o‘tgan yil yozida faoliyatini yakunlagandi. U "Real" jamoasida o‘n yil davomida o‘ynadi va o‘zining noyob, betakror uslubi bilan ajralib turdi. Anchelotti Kroos haqida shunday dedi: "Toni Kroos noyob, o‘ziga xos o‘yinchi edi, unga o‘xshagan boshqa futbolchi yo‘q.
Un bilan ishlash mening uchun katta sharaf bo‘ldi. Balki u kelajakda Xabi Alonso va boshqa maydonda aqlli va mahoratli bo‘lgan futbolchilar kabi murabbiy bo‘lar.
Men hech qachon Toni Kroos “Oltin to‘p”ni yutmaganiga ishonolmayman." Hozirda esa Davide Anchelotti o‘zining otasi Karlo Anchelottining yordamchisi sifatida Braziliya terma jamoasida faoliyat yuritmoqda. Toni Kroos o‘z faoliyati davomida maydonda ajoyib texnikasi, aniq uzatmalari va o‘yinni a’lo darajada boshqarishi bilan ko‘plab muxlislar e’tiborini qozondi. Uning o‘yin uslubi ko‘plab yosh futbolchilarga namuna bo‘lib xizmat qiladi.

Давиде Анчелотти не понимает, почему Тони Кроос не получил Золотой мяч
Давиде Анчелотти, бывший тренер, работавший помощником Карло Анчелотти в мадридском "Реале", высказал свое мнение о бывшем полузащитнике команды Тони Кроосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тони Кроос является известным футболистом Германии, который завершил карьеру прошлым летом. Он играл в "Реале" на протяжении десяти лет и выделялся своим уникальным, неповторимым стилем. Анчелотти сказал о Кроосе: "Тони Кроос был уникальным, своеобразным игроком, похожего на него футболиста нет.
Работать с ним было для меня большой честью. Возможно, в будущем он станет тренером, как Хаби Алонсо и другие футболисты, обладающие умом и мастерством на поле.
Я никогда не смогу поверить, что Тони Кроос не выиграл Золотой мяч." В настоящее время Давиде Анчелотти работает помощником своего отца Карло Анчелотти в сборной Бразилии. Тони Кроос за свою карьеру привлек внимание многих болельщиков своей великолепной техникой, точными передачами и отличным управлением игрой. Его стиль игры служит примером для многих молодых футболистов.
Своими успехами в футболе он завоевал уважение не только своей команды, но и всего футбольного мира. По мнению Давиде Анчелотти, Кроос также ожидают большие достижения в тренерской карьере.