Davide Ancelotti Toni Kroosning Oltin to‘p olmasligini tushunmaydi
Davide Ancelotti, Madridning "Real" klubida Carlo Ancelottining yordamchisi sifatida ishlagan murabbiy, jamoaning sobiq yarimhimoyachisi Toni Kroos haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyalik futbolchi Toni Kroos faoliyatini o‘tgan yil yozida yakunlagan. U "Real" jamoasida o‘n yil davomida o‘ynagan va klub uchun muhim o‘rinlardan birini egallagan.
Davide Ancelottining aytishicha, Toni Kroos noyob va o‘ziga xos futbolchi bo‘lgan. U bilan birga ishlash uning uchun katta sharaf bo‘lgan.
Kroosning maydondagi aql-zakovati va mahorati uni boshqalardan ajratib turardi. Ancelotti shuningdek, Toni Kroos kelajakda murabbiy bo‘lishi mumkinligini ham aytib o‘tgan.
Bu borada u Xabi Alonso va boshqa aqlli futbolchilarga o‘xshashi ehtimoli bor. U, shuningdek, Kroos hech qachon "Oltin to‘p" mukofotini olmaganini tushunmaydi.
Hozirda Davide Ancelotti ota Ancelottining yordamchisi sifatida Braziliya terma jamoasida faoliyat yuritmoqda. Toni Kroosning futboldagi merosi va o‘tkir zakovati uni ko‘plab muxlislar va mutaxassislar orasida hurmatga sazovor qilgan.
Uning faoliyati va kelajagi haqida gapirarkan, Ancelotti futbol olamida uning o‘rni katta ekanligini ta’kidladi.

Давиде Анчелотти, тренер, работавший помощником Карло Анчелотти в мадридском "Реале", высказался о бывшем полузащитнике команды Тони Кроосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист Тони Кроос завершил карьеру прошлым летом. Он играл в "Реале" на протяжении десяти лет и занимал важное место в клубе.
По словам Давиде Анчелотти, Тони Кроос был уникальным и неповторимым футболистом. Работать с ним было большой честью для него.
Ум и мастерство Крооса на поле выделяли его среди других. Анчелотти также отметил, что Тони Кроос в будущем может стать тренером.
В этом отношении он может быть похож на Хаби Алонсо и других умных футболистов. Он также не понимает, почему Кроос никогда не получал Золотой мяч.
В настоящее время Давиде Анчелотти работает помощником отца Анчелотти в сборной Бразилии. Наследие Тони Крооса в футболе и его острый ум сделали его уважаемым среди многих болельщиков и специалистов.