Eks-trener Spartak jamoasining sobiq murabbiyi Valeriy Gladilin hujumchi Anton Zabolotniy transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hujumga yana hech kimni jalb qilish shart emas. Anton Shtankovich uchun hujumdagi rotatsiya uchun kerakli o‘yinchi bo‘lib qoldi.
Endi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish lozim, dedi Gladilin RB Sport nashriga bergan intervyusida. Mutaxassis fikricha, hozirgi Spartak tarkibi juda kuchli va jamoa yangi futbolchilarni xarid qilishga hojat yo‘q.
Avvalroq Spartak matbuot xizmati 34 yoshli Zabolotni bilan bir yillik shartnoma imzolanganini rasman e’lon qilgan edi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida Spartak o‘z maydonida Mahachqala Dinamo jamoasini qabul qiladi, o‘yin 18-21 iyul kunlari o‘tkaziladi.
Shu tariqa, jamoa yangi mavsumga tayyorlanmoqda va murabbiylar tarkibni yanada kuchaytirishga e’tibor qaratmoqda. Zabolotniyning kelishi hujumda raqobatni oshiradi va jamoaning hujum imkoniyatlarini kengaytiradi.
Bu esa Spartak uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Mavsum davomida jamoa samarali natijalar ko‘rsatishga intiladi.

Гладилин: Заболотный Спартаку нужен необходимый футболист
Экс-тренер Спартака, бывший наставник Валерий Гладилин высказал свое мнение о трансфере нападающего Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, привлекать никого больше в атаку не нужно. Антон Штанькович остался необходимым игроком для ротации в атаке.
Теперь нужно готовиться к сезону, сказал Гладилин в интервью изданию RB Sport. По мнению специалиста, нынешний состав Спартака очень силен, и команде не нужно покупать новых футболистов.
Ранее пресс-служба Спартака официально объявила о подписании годового контракта с 34-летним Заболотным. В первом туре нового сезона РПЛ Спартак примет на своем поле команду Динамо из Махачкалы, игра пройдет с 18 по 21 июля.
Таким образом, команда готовится к новому сезону, и тренеры обращают внимание на усиление состава. Приход Заболотного увеличит конкуренцию в атаке и расширит атакующие возможности команды.
Это имеет важное значение для Спартака. В течение сезона команда стремится показывать эффективные результаты.