«Chelsi» jamoasining markaziy himoyachisi Levi Kolvill jamoa sardori Ris Jemsni yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi yaqinda bo‘lib o‘tgan jahon klub chempionati chorak finalining 1/8 bosqichida «Benfika»ga qarshi o‘yinda jarima zarbasidan gol urdi. Ushbu uchrashuv London jamoasining qo‘shimcha vaqtdagi 4:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Kolvillning so‘zlariga ko‘ra, hamma Risning qanchalik yaxshi futbolchi ekanini biladi.
Uning to‘p bilan va to‘psiz harakatlari hayratlanarli darajada ekanligini aytadi. Ko‘pchilik uning qobiliyatini to‘liq anglamasligi mumkin, ammo u ajoyib futbolchi ekanligi shubhasiz.
«Chelsi» matbuot xizmati Kolvillning bu fikrlarini e’lon qildi. Keyingi bosqichda, ya’ni chorak finalda, Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa «Palmeiras»ga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00da boshlanadi.
Bu o‘yinda ham «Chelsi» o‘z kuchini namoyish etishga intiladi. Jamoa muxlislaridan ham o‘yinni diqqat bilan kuzatib borishlari so‘ralmoqda.

Леви Колвилл: Рис Джеймс настоящий удивительный футболист
Центральный защитник команды «Челси» Леви Колвилл высоко оценил капитана команды Риса Джеймса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист недавно забил гол с пенальти в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира против «Бенфики». Эта встреча завершилась победой лондонской команды со счетом 4:1 в дополнительное время. По словам Колвилла, все знают, насколько хорош Рис как футболист.
Он говорит, что его действия с мячом и без мяча удивительны. Многие могут не полностью осознавать его способности, но он безусловно великолепный футболист.
Пресс-служба «Челси» опубликовала мнение Колвилла. На следующем этапе, то есть в четвертьфинале, команда под руководством Энцо Маурески выйдет на поле против «Палмейраса». Матч начнется в субботу в 04:00 по московскому времени.
В этой игре «Челси» также стремится продемонстрировать свои силы. У болельщиков команды также просят внимательно следить за игрой.