O‘tgan sport direktori Dmitriy Andreev Moskva yaqinidagi Himki jamoasining futbolchisi Lukas Veraning chet el chempionatiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himki bankrot bo‘lgach, Vera erkin agent sifatida jamoani tark etish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Uning yangi jamoasi Birlashgan Arab Amirliklari chempionati vakili Al-Vahda klubi bo‘ldi.
Andreevning so‘zlariga ko‘ra, Lukas 27 yoshda va BAAda yaxshi shartnoma imzolagan. U RPLda qolmagani afsusli, chunki u yorqin futbolchi bo‘lib, Rossiyaning istalgan jamoasini bezatardi.
O‘tgan mavsumda Vera barcha klub turnirlarida jami 31 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 4 marta assistent sifatida muvaffaqiyat qozondi. Uning futbolga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘ldi va kelajakda ham o‘zini ko‘rsatishda davom etadi.

Лукаш Вера подписал хороший контракт в ОАЭ
Бывший спортивный директор Дмитрий Андреев высказался о переходе футболиста Химок Лукаса Веры в зарубежный чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После банкротства Химок, Вера получил возможность покинуть команду в качестве свободного агента. Его новой командой стал клуб Аль-Вахда, представляющий чемпионат Объединенных Арабских Эмиратов.
По словам Андреева, Лукасу 27 лет, и он подписал хороший контракт в ОАЭ. Жаль, что он не остался в РПЛ, так как он яркий футболист, который украсил бы любую команду России.
В прошлом сезоне Вера провел на поле 31 матч во всех клубных турнирах, забил 7 голов и 4 раза стал ассистентом. Его вклад в футбол был значительным, и он продолжит проявлять себя в будущем.