Spartak stadionida Rossiya terma jamoasi o‘ynamaydi
Rossiya terma jamoasi sanksiyalar sharoitida faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazmoqda va asosan o‘z maydonida o‘ynashga ustunlik beradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, «Spartak» stadionida, ya’ni «Lukoyl Arena»da milliy jamoaning o‘yinlari kamida kelasi yillagacha bo‘lib o‘tmaydi. Bu haqda Rossiya futbol ittifoqi bosh kotibi Maksim Mitrofanov ma’lum qildi.
Mitrofanovning aytishicha, Rossiya futbol ittifoqi sheriklar uchun loji taqdim etish majburiyatiga ega, biroq hozirda «Spartak» stadionida bunday imkoniyat yo‘q. «Spartak» jamoasining vakillari stadionda o‘tkaziladigan har qanday tadbirlar uchun loji sotishni afzal ko‘rishlari sababli, terma jamoa o‘yinlari uchun loji taqdim eta olmayapti.
Bu ularning o‘z qarori hisoblanadi, dedi Mitrofanov Rossiya axborot agentligiga bergan intervyusida. Rossiya terma jamoasi iyun oyida Nigeriya bilan do‘stlik uchrashuvini o‘tkazdi, o‘yinda 1:1 hisobida durang qayd etildi.
Shuningdek, Belarusga qarshi safarda o‘tkazilgan o‘yinda esa 4:1 hisobida g‘alaba qozonildi. Hozircha terma jamoaning asosiy diqqat markazi o‘z maydonidagi o‘yinlarga qaratilgan, biroq stadion va loji taqdimoti bilan bog‘liq muammolar mavjudligi sababli mamlakatdagi futbol hayoti qisman cheklangan.

На стадионе Спартак не играет сборная России
Сборная России проводит только товарищеские матчи в условиях санкций и в основном предпочитает играть на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, на стадионе «Спартак», то есть на «Лукойл Арене», игры национальной команды не состоятся как минимум до следующего года. Об этом сообщил генеральный секретарь Российского футбольного союза Максим Митрофанов.
По словам Митрофанова, Российский футбольный союз обязан предоставить ложи для партнеров, однако в настоящее время на стадионе «Спартак» такой возможности нет. Представители команды «Спартак» предпочитают продавать ложи для любых мероприятий, проходящих на стадионе, поэтому не могут предоставить ложи для игр сборной.
Это их собственное решение, сказал Митрофанов в интервью Российскому информационному агентству. Сборная России провела товарищеский матч с Нигерией в июне, игра закончилась вничью 1:1.
Также была одержана победа со счетом 4:1 в выездном матче против Беларуси. В настоящее время основное внимание сборной сосредоточено на играх на своем поле, однако из-за проблем с предоставлением стадиона и ложи футбольная жизнь в стране частично ограничена.