Smolov poytaxt kafesida ikki erkak bilan janjallashdi
Sobiq “Krasnodar” hujumchisi Fyodor Smolov poytaxtdagi bir kafe ichida ikki erkak bilan janjallashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mojaro 28 may kuni sodir bo‘lgan, ammo uning sababi hozircha ma’lum emas. Ichki manba Ivan Karpovning aytishicha, janjal ishtirokchilari futbolchidan videoyozuv internetga tarqamasligi uchun pul talab qilishgan.
Smolov pul to‘lashdan bosh tortgan, shuning uchun uning boshqa ikki kafe mehmonini urayotgan videoyozuvi keng ommaga tarqaldi. Qiziq tomoni shundaki, aynan shu kafeda Aleksandr Kokorin va Pavel Mamaev mashhur janjal qilganlari uchun keyinchalik qamoqqa tushishgan edi.
Smolov “Krasnodar” jamoasi tarkibida 2024/2025 yilgi mavsumda Rossiya chempioni bo‘lgan. U klub bilan shartnomasi tugagani sababli jamoani tark etdi.
Hozircha futbolchi qaerda faoliyatini davom ettirishi haqida ma’lumot yo‘q. Bu hodisa futbol olamida katta shov-shuvga sabab bo‘ldi va futbolchilarning shaxsiy masalalariga ham e’tibor qaratish zarurligini ko‘rsatdi.

Смолов в столичном кафе поссорился с двумя мужчинами
Бывший нападающий "Краснодара" Фёдор Смолов подрался с двумя мужчинами в одном из кафе столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот инцидент произошёл 28 мая, однако его причина пока неизвестна. По словам внутреннего источника Ивана Карпова, участники драки потребовали от футболиста деньги, чтобы видеозапись не попала в интернет.
Смолов отказался платить, поэтому видео, на котором он избивает других двух посетителей кафе, стало широко доступно. Интересно, что именно в этом кафе Александра Кокорина и Павла Мамаева впоследствии посадили в тюрьму за известную драку.
Смолов стал чемпионом России в составе команды "Краснодар" в сезоне 2024/2025. Он покинул команду из-за окончания контракта с клубом.
Пока нет информации о том, где футболист продолжит свою карьеру. Этот инцидент вызвал большой резонанс в футбольном мире и показал необходимость обратить внимание на личные дела футболистов.