Kommentator Dmitriy Guberniev Moskva shahridagi bir kafe ichida hujumchi Fyodor Smolovning janjali haqida xabarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ilgari internetda Smolovning ikki kafe mehmonining yuziga urayotgan videosi tarqaldi. Guberniev o‘zining Telegram kanalida futbolchilarga murojaat qilib, "Futbolchilar, endi Kofemaniya kafeida nonushta qilishni to‘xtating.
Uyda ovqatlaning," deb yozdi. Aynan shu kafeda ilgari Aleksandr Kokorin va Pavel Mamaev ham janjal sababli hibsga olingan edi.
O‘sha paytda ish sudga yetib bordi va ikki futbolchi ozodlikdan mahrum qilindi. Smolov ishtirokidagi ushbu voqea may oyining oxirlarida yuz berdi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, jabrlanuvchilar futbolchidan videoning internetda tarqalmasligi uchun pul talab qilishgan, ammo Smolov ularga to‘lashdan bosh tortgan. Ushbu holat sport sohasida jamoatchilik e’tiborini tortdi va futbolchilarning shaxsiy hayotida ehtiyotkorlik zarurligini yana bir bor ko‘rsatdi.
Klub va futbolchilar bunday vaziyatlarning oldini olish uchun jiddiy choralar ko‘rishi muhimdir. Sport olamida odob va mas’uliyat har doim birinchi o‘rinda turishi lozim.

Скандал в кафе Смолова дал футболистам предупреждение
Комментатор Дмитрий Губерниев прокомментировал инцидент с нападающим Федором Смоловым в одном из кафе Москвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в интернете распространилось видео, на котором Смолов ударяет одного из гостей кафе. Губерниев в своем Telegram-канале обратился к футболистам, написав: "Футболисты, прекратите завтракать в кафе Кофемания.
Ешьте дома,". Именно в этом кафе ранее были задержаны Александр Кокорин и Павел Мамаев из-за скандала.
Тогда дело дошло до суда, и двое футболистов были лишены свободы. Инцидент с участием Смолова произошел в конце мая.
По данным СМИ, пострадавшие требовали от футболиста деньги, чтобы видео не распространилось в интернете, однако Смолов отказался им платить. Этот случай привлек общественное внимание в спортивной сфере и еще раз показал, что осторожность в личной жизни футболистов необходима.
Клубу и футболистам важно принять серьезные меры для предотвращения подобных ситуаций. В мире спорта этика и ответственность всегда должны быть на первом месте.