Mareska: Chelsi Palmeirasga qarshi qattiq o‘yin ko‘rsatdi
“Chelsi” bosh murabbiyi Enzo Mareska jahon klublari chempionati chorak finalida braziliyalik “Palmeiras”ga qarshi o‘yinda (2:1) jamoasining ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 16-daqiqasida Palmer hisobni ochdi, biroq 53-daqiqada Estevao Villian aniq zarbasi bilan javob qaytardi. O‘yin oxirida “Palmeiras” futbolchisining o‘z darvozasiga kiritgan avtogoli London jamoasiga yarim final yo‘lini taqdim etdi.
Mareska o‘yinning oson kechmagani, ular bunga tayyor ekanliklarini aytdi. Jamoa ko‘p kuch sarflagani, lekin natijada futbolchilarning ajoyib o‘yin ko‘rsatgani uchun ularni tabriklagani haqida gapirdi.
Uchrashuvdan keyin bu natija jamoa uchun muhim ekanligini ta'kidladi. Endi “Chelsi” yarim finalda “Fluminense” bilan to‘qnashadi.
Murabbiy bu o‘yinni ham jiddiy qabul qilishlari kerakligini va har bir daqiqada diqqatni jamlash zarurligini aytdi. Jamoa bundan keyingi bosqichda ham eng yaxshi natijaga erishishga intiladi.

Главный тренер "Челси" Энцо Мареска высказался о выступлении своей команды в четвертьфинале чемпионата мира среди клубов против бразильского "Палмейраса" (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 16-й минуте Палмейра открыл счет, однако на 53-й минуте Эстеван Виллиан ответил точным ударом. В конце игры автогол футболиста "Палмейраса" подарил лондонской команде путь в полуфинал.
Мareska отметил, что игра не была легкой, и они были к этому готовы. Он сказал, что команда потратила много сил, но в итоге поздравил игроков с отличной игрой.
После матча он подчеркнул, что этот результат важен для команды. Теперь "Челси" встретится в полуфинале с "Флуминенсе".
Тренер сказал, что они также должны серьезно отнестись к этой игре и сосредоточиться на каждой минуте. Команда стремится добиться лучших результатов на следующем этапе.