Smolov Moskva kafesida janjal ko‘tarib, muxlislar tanqidi ostida
Ma’lum bo‘lishicha, Aleksandr Kokorin va Pavel Mamaevning shubhali mashhurligi Fyodor Smolovni tinch qo‘ymagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Krasnodar jamoasi sharafini himoya qilgan va “bug‘ular”dan ketgan 35 yoshli hujumchi Smolov o‘sha 2018 yil oktabrida Moskva shahridagi “Kofemaniya” kafesida qo‘l ko‘tarish holatiga aralashgan. Aynan shu joy Kokorin va Mamaevning mojaro chiqargan joyi sifatida keng tanilgan edi.
Internet nashri “Evro-Futbol.ru” ijtimoiy tarmoqlarda muxlislar Smolovning bu xatti-harakatini qanday baholaganini o‘rganishga qaror qildi. Foydalanuvchilarning fikrlariga ko‘ra, ba’zilari Smolovni Kokorin va Mamaev uchun qasos olishga kelgan deb ta’riflagan.
Boshqalar hujumchi sifatida uning bunday harakatlari tabiiy ekanini yozgan. Mojaroda ko‘proq uni tinchlantirishga harakat qilgan odam azob chekkan degan fikrlar ham bor.
Ba’zi muxlislar esa “Kofemaniya” egasi futbolchilar uchun maxsus ring o‘rnatishni o‘ylashi kerakligini aytishgan. Shuningdek, ular futbolchilarni bunday joylarda jang qilmaslikka chaqirishgan.
Smolov aynan shu kafeda ikki erkak bilan janjal qilgani, bu voqea haqida sport sharhlovchisi Guberniev futbolchilarga “Uyda ovqatlaninglar” deb murojaat qilgani ma’lum bo‘ldi. Bundan tashqari, Smolovdan talab qilingan badal miqdori ham oshkor qilindi.
Bu voqea sport olamida katta shov-shuvga sabab bo‘ldi va muxlislar o‘z fikrlarini faol tarzda bildirib kelmoqda. Shu tariqa, futbolchilar orasidagi bunday mojaro va nizolar jamoatchilik e’tiborida qolmoqda va ularni tartibga solish yuzasidan chora ko‘rilishi kerakligi haqida gapirilmoqda.
Sportchilar o‘z imijlarini va jamoadagi obro‘-e’tiborini saqlash uchun shaxsiy va jamoaviy intizomga rioya qilishlari lozimligi ta’kidlanmoqda.

Смолов устроил скандал в кафе Москвы под критикой болельщиков
Как стало известно, сомнительная популярность Александра Кокорина и Павла Мамаева не оставила в покое Фёдора Смолова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
35-летний нападающий, защищавший честь команды Краснодар и покинувший "быков", в октябре 2018 года оказался замешан в инциденте в кафе "Кофемания" в Москве. Именно это место стало широко известным как место конфликта Кокорина и Мамаева.
Интернет-издание "Евро-Футбол.ru" решило выяснить, как пользователи социальных сетей оценили поведение Смолова. По мнению пользователей, некоторые описали Смолова как человека, пришедшего мстить за Кокорина и Мамаева.
Другие написали, что такие действия со стороны нападающего вполне естественны. Также есть мнения, что человек, который больше всего пытался его успокоить, пострадал.
Некоторые болельщики отметили, что владелец "Кофемании" должен подумать о том, чтобы установить специальный ринг для футболистов. Кроме того, они призвали футболистов не драться в таких местах.
Стало известно, что Смолов действительно устроил скандал с двумя мужчинами в этом кафе, а спортивный комментатор Губерниев обратился к футболистам с призывом "Ужинайте дома". Также была раскрыта сумма штрафа, требуемого от Смолова.
Этот инцидент вызвал большой резонанс в спортивном мире, и болельщики активно высказывают свои мнения. Таким образом, такие конфликты и споры среди футболистов остаются в центре общественного внимания, и обсуждаются меры по их регулированию.
Подчеркивается необходимость спортсменов соблюдать личную и командную дисциплину для сохранения своего имиджа и репутации в команде.