Bu haqda u “Evro-Futbol.ru” nashriga bergan intervyusida ma’lum qilgan. Avvalroq, 35 yoshli futbolchi “Kofemaniya” kafesida janjal ko‘targani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Gladilin bu voqea bo‘yicha shov-shuvlarga izoh bermadi va aytdiki, u nima bo‘lganini aniq bilmaydi. “Men mish-mishlarga izoh bermayman.
U kimnidir urdi deb aytishyapsizmi? Bunday harakatlarga baho berolmayman, chunki nima sababdan bunga qo‘l urilganini bilmayman.
Shuning uchun bilmagan narsam haqida gapirmayman,” dedi murabbiy. Bugun internetda Smolovning “Kofemaniya” mehmonlaridan birini avval, so‘ngra boshqasini urganini ko‘rsatadigan video tarqaldi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida Smolov “Krasnodar” tarkibida Rossiya chempioni bo‘lgan, undan so‘ng esa jamoani erkin agent sifatida tark etgan edi.

Гладилин не дал четкого комментария по поводу скандала Смолова
Бывший тренер «Спартака» Валерий Гладилин испытывает трудности с оценкой действий бывшего нападающего «Краснодара» Федора Смолова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом он сообщил в интервью изданию «Евро-Футбол.ru». Ранее появились сообщения о том, что 35-летний футболист устроил скандал в кафе «Кофемания».
Гладилин не прокомментировал шумиху вокруг этого инцидента и сказал, что не знает, что именно произошло. «Я не комментирую слухи.
Вы говорите, что он кого-то ударил? Я не могу оценить такие действия, потому что не знаю, почему это произошло.
Поэтому я не буду говорить о том, чего не знаю», — сказал тренер. Сегодня в интернете появилось видео, на котором Смолов сначала ударяет одного из гостей «Кофемании», а затем другого.
Напоминаем, что в конце прошлого сезона Смолов стал чемпионом России в составе «Краснодара», после чего покинул команду в качестве свободного агента.