Smolov jabrlanuvchiga million rubl o‘tkazdi, pul olinmadi
Hujumchi Fyodor Smolov iyun oyida «Kofemaniya»da yuziga urgan odam bilan mojaro masalasini hal qilishga kirishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu voqea may oyining oxirida sodir bo‘lgan, ammo video ma’lumotlar ommaga faqat hozir tarqaldi. Sport Baza telegram-kanali ma’lumotiga ko‘ra, Smolov jabrlangan shaxsga 1 million rubl to‘lab, uzr so‘ragan va o‘zining nojo‘ya xatti-harakatlarini tan olgan.
Pul mablag‘i notarius orqali yirik banklardan biriga o‘tkazilgan. Jabrlanuvchi hali bu imkoniyatdan foydalanmagan, lekin pulni olish huquqiga ega.
Shuningdek, ushbu shaxs vakillari Smolovga jabrlangan bilan shaxsan uchrashishni rad etishgan. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, ayrim shaxslar Smolovdan videoni tarqatmaslik evaziga 20 million rubl talab qilgan.
Futbolchi bu talabni qabul qilmagan va natijada video internetda paydo bo‘lgan. Ushbu holat sportchi va jamiyat uchun muhim saboq bo‘lib, shaxsiy mas’uliyat va odob-axloq me’yorlari haqida fikr yuritishga sabab bo‘ladi.

Нападающий Фёдор Смолов в июне начал решать вопрос с человеком, которого он ударил в «Кофемании». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот инцидент произошёл в конце мая, но видео стало доступно общественности только сейчас. По данным телеграм-канала Sport Baza, Смолов выплатил пострадавшему 1 миллион рублей, извинился и признал свои недостойные действия.
Деньги были переведены через нотариуса в один из крупных банков. Пострадавший пока не воспользовался этой возможностью, но имеет право на получение денег.
Также представители этого человека отказались от личной встречи со Смоловым. По данным источников, некоторые лица потребовали от Смолова 20 миллионов рублей за то, чтобы не распространять видео.
Футболист не согласился с этим требованием, и в результате видео появилось в интернете. Этот случай стал важным уроком для спортсмена и общества, побуждая размышлять о личной ответственности и моральных нормах.