Tukmanov: Zenit, CSKA va Dinamo chempionlik uchun kurashadi
Sobiq Moskva «Torpedo» futbol klubi prezidenti Aleksandr Tukmanov Rossiya Premyer Ligasi navbatdagi mavsumining uchta asosiy favoriti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, oltin medallar uchun asosiy da’vogarlar «Zenit», CSKA va «Dinamo» jamoalari hisoblanadi. «Zenit» jamoasi qiyin mag‘lubiyatdan so‘ng xulosalar chiqargan va jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Hozirda ular o‘zlarining yubileyini nishonlamoqda. CSKA esa yaxshi futbolchilar va a’lo darajadagi boshqaruvga ega.
«Dinamo» jamoasida yosh, ambitsiyali va barqaror tarkib mavjud, shuningdek, yangi murabbiy faoliyat yuritmoqda, deydi Tukmanov «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. Shuningdek, yangi mavsum 12 iyul kuni Moskva CSKA va «Krasnodar» jamoalari o‘rtasida o‘tkaziladigan Superkubok o‘yini bilan boshlanishi rejalashtirilgan.
Hozirda Premyer Ligada chempionlikni himoya qiluvchi jamoa «Krasnodar» hisoblanadi. Yangi mavsumda jamoalar o‘zaro kuch sinashib, muxlislarni qiziqarli o‘yinlar bilan xursand qilishni maqsad qilgan.

Тукманов: Зенит, ЦСКА и Динамо будут бороться за чемпионство
Бывший президент московского футбольного клуба «Торпедо» Александр Тукманов высказал мнение о трех основных фаворитах следующего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основными претендентами на золотые медали являются команды «Зенит», ЦСКА и «Динамо». Команда «Зенит» сделала выводы после тяжелого поражения и серьезно готовится.
В настоящее время они отмечают свой юбилей. ЦСКА же обладает хорошими футболистами и высоким уровнем управления.
В команде «Динамо» есть молодой, амбициозный и стабильный состав, а также работает новый тренер, говорит Тукманов в интервью телеканалу «Матч ТВ». Также новый сезон планируется начать 12 июля матчем за Суперкубок между московским ЦСКА и командой «Краснодар».
В настоящее время чемпионом Премьер-Лиги является команда «Краснодар». В новом сезоне команды намерены проверить свои силы и порадовать болельщиков интересными играми.