Mareski boshchiligida Chelsi finalga yo‘l oldi
«Chelsi» jamoasi «Fluminense» klubiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda ustunlik bilan g‘alaba qozonib, 2025 yilgi Klub Jahon Chempionati finaliga yo‘l oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Har bir bo‘limda Joao Pedro tomonidan kiritilgan bitta gol jamoaga hal qiluvchi o‘yinga yo‘llanma berishga yordam berdi. Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa o‘z maqsadiga erishdi.
Mashhur «Evro-Futbol.Ru» nashri ushbu o‘yinning to‘rt eng yaxshi futbolchisining ismlarini tanladi. Joao Pedro o‘yinda 8,5 ball bilan baholandi.
U «Chelsi» tarkibida birinchi bor asosiy tarkibda maydonga tushib, darhol jamoaning natijasini belgilab berdi. U uzoq masofadan aniq zarbalar bilan ikki bor darvozani ishg‘ol qildi.
Shuningdek, uning o‘yin davomida to‘p bilan ishlashida ba’zi kamchiliklar ham kuzatildi, masalan, uchrashuvda faqat uchta bitta to‘qnashuvni yutdi va o‘n marta to‘pni yo‘qotdi. Ammo asosiy vazifasini a’lo darajada bajardi.
Pedru Netu ham 8,5 ball oldi. U o‘zining aniq uzatmasi bilan birinchi golni tayyorladi.
Chap qanotda olti marotaba driblingga kirishib, to‘rt marta raqiblarini mag‘lub etdi. Uning barcha o‘n sakkiz uzatmasi aniq bo‘lib, havodan berilgan paslarining uchtasi muvaffaqiyatli yakunlandi.
Pedru ba’zi paslarni yo‘qotgan bo‘lsa-da, aynan Netu to‘pni ushlab qolib, keyingi hujumni boshladi. Koul Palmer 8,5 ball bilan baholandi.
U uchta asosiy uzatmasi bilan kamida bir yordamchi bo‘lishi mumkin edi, ammo hamkasblari golga aylantira olishmadi. Ikkinchi gol oldidan murakkab vaziyatda to‘pni saqlab qolib, jamoasini tezkor hujumga olib chiqdi.
Uning qisqa va o‘rta masofali uzatmalari to‘liq aniq bo‘ldi, uzun masofali va havodan berilgan uzatmalarining yarmi joyiga tushdi. Enzo Fernandez ham 8,5 ball oldi.
U uzoq masofadan aniq uzatmalari va havolari bilan ajralib turdi. Jamoaning ikkinchi goliga asos solgan uzatmasi hisobida bo‘lib, jami to‘rt asosiy pas berdi.
Lekin raqib bilan to‘qnashuvlarda kam muvaffaqiyat qozondi. Ushbu o‘yin natijasida «Chelsi» finalga chiqdi va jamoa muxlislari oldida katta umidlar uyg‘ondi.

Манчестер Сити под руководством Маурисио Почеттино вышел в финал
Команда «Челси» одержала уверенную победу над клубом «Флуминенсе» в матче, который позволил им выйти в финал клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каждый тайм был отмечен одним голом, забитым Жоао Педро, что помогло команде получить путевку в решающий матч. Команда под руководством Энцо Марески достигла своей цели.
Известное издание «Евро-Футбол.Ру» выбрало имена четырех лучших футболистов этого матча. Жоао Педро был оценен в 8,5 баллов.
Он впервые вышел в стартовом составе «Челси» и сразу же определил результат команды. Он дважды поразил ворота точными ударами с дальнего расстояния.
Тем не менее, в его игре были замечены некоторые недостатки, например, он выиграл только три единоборства и потерял мяч десять раз. Однако свою основную задачу он выполнил на отлично.
Педру Нету также получил 8,5 баллов. Он подготовил первый гол своим точным пасом.
На левом фланге он шесть раз входил в дриблинг и четыре раза обыгрывал соперников. Все восемнадцать его передач были точными, три из его навесов завершились успехом.
Хотя Педру потерял несколько передач, именно Нету удержал мяч и начал следующую атаку. Кул Палмер был оценен в 8,5 баллов.
Он мог бы стать как минимум одним ассистентом с тремя ключевыми передачами, но его партнеры не смогли реализовать голевые моменты. Перед вторым голом он сохранил мяч в сложной ситуации и вывел команду в быструю атаку.
Его короткие и средние передачи были полностью точными, половина длинных и навесных передач пришлась в цель. Энцо Фернандес также получил 8,5 баллов.
Он выделялся своими точными дальними передачами и навесами. Его передача, ставшая основой для второго гола команды, составила в общей сложности четыре ключевых паса.
Однако в единоборствах с соперниками он добился меньшего успеха. В результате этой игры «Челси» вышел в финал, и у болельщиков команды возникли большие надежды.