«Chelsi» jamoasining yarim himoyachisi Enzo Fernandez klub jahon chempionatining yakuniy o‘yini oldidan raqib haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni «Chelsi» «Fluminense» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Yakuniy raqib chorshanba kuni Madriddan «Real» va Parijning «PSJ» jamoalari o‘rtasidagi bahsda aniqlanadi.
Enzo Fernandez SportyTVga bergan intervyusida «Finalda kim bilan o‘ynashimiz muhim emas, «Real» yoki «PSJ» bo‘lsin farqi yo‘q. Biz o‘z o‘yin strategiyamizdan voz kechmaymiz va yakshanba kuni shu strategiya yordamida g‘alaba qozonishga harakat qilamiz», dedi.
Klub jahon chempionati finali 13 iyul kuni o‘tkaziladi va o‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 22:00da belgilangan. Bu final jahon futboli muxlislari uchun katta voqea bo‘lib, jamoalar o‘zaro eng kuchli ekanliklarini isbotlashga harakat qiladi.
Enzo Fernandez va uning jamoasi ushbu musobaqada yuqori natijaga erishish uchun bor kuchini sarflamoqda.

Энцо Фернандес финальному сопернику не уделил внимания
Полузащитник «Челси» Энцо Фернандес высказался о сопернике перед финалом клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник «Челси» одержал победу над командой «Флуминенсе» со счетом 2:0. Финальный соперник будет определен в среду в матче между мадридским «Реалом» и парижским «ПСЖ».
В интервью SportyTV Энцо Фернандес сказал: «Неважно, с кем мы будем играть в финале, будь то «Реал» или «ПСЖ». Мы не откажемся от нашей игровой стратегии и постараемся одержать победу с помощью этой стратегии в воскресенье».
Финал клубного чемпионата мира пройдет 13 июля, и время начала матча назначено на 22:00 по московскому времени. Этот финал станет большим событием для болельщиков мирового футбола, и команды постараются доказать, что они сильнейшие.
Энцо Фернандес и его команда прилагают все усилия, чтобы добиться высоких результатов в этом турнире.