Toni Kroos Yamalning kelajagi haqida fikr bildirdi
Madridning "Real" klubining sobiq futbolchisi Toni Kroos "Barselona" jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh ispan futbolchisi yaqinda 18 yoshga to‘ladi va Hans-Diter Flik boshchiligida "ko‘k-burgundiya" jamoasining asosiy yulduzlaridan biriga aylangan. Yamal 2025 yil uchun "Oltin to‘p" sovriniga da’vogarlar qatorida ko‘rsatilmoqda.
Kroosning ta’kidlashicha, futbolchilik faoliyati uzoq masofaga yugurishga o‘xshaydi va bu jarayonda sabr-toqat muhim ahamiyatga ega. U kelgusi mavsumlarda Yamalning maydon tashqarisidagi vaziyatlarga qanday munosabatda bo‘lishini kuzatishni istaydi.
Muvaffaqiyat faqat maydondagi o‘yin bilan emas, balki boshqa hayotiy omillar bilan ham bog‘liq. Shuning uchun turli hayotiy jihatlarni boshqarish qobiliyati katta ahamiyat kasb etadi.
Nemis futbolchisi Toni Kroos o‘tgan yil yozida faoliyatini yakunlagan. U "Real" safida o‘n yil davomida o‘ynagan va jamoaga katta hissa qo‘shgan.

Тони Кроос высказал мнение о будущем Ямала
Бывший футболист мадридского "Реала" Тони Кроос высказался о защитнике "Барселоны" Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой испанский футболист недавно исполнился 18 лет и стал одной из главных звезд команды "сине-бургундийцев" под руководством Ханса-Дитера Флика. Ямал также упоминается среди претендентов на приз "Золотой мяч" 2025 года.
По словам Крооса, карьера футболиста похожа на бег на длинные дистанции, и в этом процессе терпение имеет важное значение. Он хочет наблюдать за тем, как Ямал будет реагировать на ситуации вне поля в следующих сезонах.
Успех связан не только с игрой на поле, но и с другими жизненными факторами. Поэтому способность управлять различными жизненными аспектами имеет большое значение.
Немецкий футболист Тони Кроос завершил карьеру прошлым летом. Он играл в "Реале" на протяжении десяти лет и внес значительный вклад в команду.