Kroos: Real yulduzlari himoyada faol bo‘lishi kerak
Toni Kroos, sobiq «Real» yarim himoyachisi, Madrid jamoasining yulduz hujumchilari Vinisius Junior va Kilian Mbappening himoyaga ko‘proq yordam berishi kerakligi haqida tavsiya berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kroos fikricha, braziliyalik va fransuz futbolchilar hujum bilan birga himoyada ham faol bo‘lishlari zarur. Uning so‘zlariga ko‘ra, yaxshi futbolchilar birga o‘ynashlari mumkin va kerak, ammo ular himoyaga ham alohida e’tibor qaratishlari lozim.
Kroos uchun hujum va himoya har doim ajralmas bo‘lgan. Bu fikrlar Goal portali tomonidan Gazzetta dello Sportga tayanib keltirilgan.
Eslatib o‘tamiz, Toni Kroos o‘tgan yozda faoliyatini yakunlagan. U «Real» tarkibida o‘n mavsum davomida o‘ynagan.
Shu payshanba kuni «Real» Klub jahon chempionati yarim finalida «PSJ»ga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasini kuzatib boring.

Кроос: Звезды Реала должны быть активными в защите
Тони Кроос, бывший полузащитник «Реала», дал совет, что звездные нападающие мадридской команды Винисиус Жуниор и Килиан Мбаппе должны больше помогать в защите. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Крооса, бразильский и французский футболисты должны быть активными не только в атаке, но и в защите. По его словам, хорошие футболисты могут и должны играть вместе, однако им также необходимо уделять особое внимание защите.
Для Крооса атака и защита всегда были неразрывными. Эти мысли были озвучены порталом Goal со ссылкой на Gazzetta dello Sport.
Напоминаем, что Тони Кроос завершил карьеру прошлым летом. Он играл в составе «Реала» в течение десяти сезонов.
В этот четверг «Реал» выйдет на поле против «ПСЖ» в полуфинале клубного чемпионата мира. Следите за текстовой трансляцией этого матча.