Ignashevich PSJ va Real o‘yinini tahlil qildi
Sobiq Moskva CSKA jamoasi himoyachisi Sergey Ignashevich 2025 yilgi jahon klublari chempionatining yarim finalida Madridning "Real" hamda Fransiyaning "PSJ" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ushbu o‘yinda ikki jamoa ham ko‘p gol urishga intilib, hujumkor va natijaviy futbol namoyish etadi. Mutaxassis "RB Sport" nashriga bergan intervyusida o‘yinda ko‘plab hujumlar va gol vaziyatlari yuzaga kelishini ta’kidladi.
Ushbu o‘yin 9 iyul, chorshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. G‘olib esa finalda Londonning "Chelsi" jamoasi bilan bahs olib boradi.
"Chelsi" jamoasi oldingi bosqichda Braziliyaning "Fluminense" jamoasini mag‘lub etdi. Shunday qilib, yarim final o‘yini katta qiziqish bilan kuzatiladi, chunki ikkala jamoa ham kuchli va tajribali hisoblanadi.

Игнашевич проанализировал игру ПСЖ и Реала
Бывший защитник московского ЦСКА Сергей Игнашевич высказал свои мысли о матче между мадридским "Реалом" и французским "ПСЖ" в полуфинале чемпионата мира клубов 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом матче обе команды будут стремиться забить много голов, демонстрируя атакующий и результативный футбол. Специалист в интервью изданию "RB Sport" отметил, что в игре возникнет множество атак и голевых моментов.
Этот матч начнется 9 июля, в среду, в 22:00 по московскому времени. Победитель встретится в финале с лондонским "Челси".
Команда "Челси" на предыдущем этапе одержала победу над бразильским "Флуминенсе". Таким образом, полуфинальный матч будет с большим интересом, так как обе команды считаются сильными и опытными.