Dmitriy Andreev, sobiq Orenburg jamoasining sport direktori lavozimida ishlagan mutaxassis, jamoaning Rossiya Premer-ligasiga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, albatta, ba’zi qiyinchiliklar bo‘ladi, biroq Premer-ligada o‘ynash nufuz jihatdan ancha yuqori. Orenburg jamoasi hech qachon maydonda oson yutqaziladigan jamoa bo‘lmaydi.
Liganing boshqa bir qancha jamoalari tarkib va kuch jihatidan Orenburgga yaqin. O‘tgan mavsumda Orenburg Premer-ligani 15-o‘rinda yakunlagan va shu sababli ligadan tushib ketgan edi.
Hozirda jamoa Moskva shahrining Torpedo jamoasining o‘rnini egallashi mumkin bo‘lgan variantlardan biri sifatida ko‘rib chiqilmoqda. Torpedo jamoasi rahbariyati o‘yinning natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanlikda ayblanib, jazoga tortilishi ehtimoli mavjud.
Shunday qilib, Orenburgning yuqori ligaga qaytishi futbol muxlislari uchun muhim voqea bo‘lishi mumkin.

Андреев оценил возвращение Оренбурга в Премьер-лигу
Дмитрий Андреев, специалист, работавший на должности спортивного директора бывшей команды Оренбург, высказал мнение о возвращении команды в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, конечно, будут некоторые трудности, но играть в Премьер-Лиге значительно престижнее. Команда Оренбург никогда не будет командой, которая легко проигрывает на поле.
Другие несколько команд лиги по составу и силе близки к Оренбургу. В прошлом сезоне Оренбург завершил Премьер-Лигу на 15-м месте и поэтому вылетел из лиги.
В настоящее время команда рассматривается как один из вариантов, который может занять место команды Торпедо из Москвы. Руководство команды Торпедо может быть подвергнуто наказанию за попытку повлиять на результаты игры.
Таким образом, возвращение Оренбурга в высшую лигу может стать важным событием для футбольных болельщиков.