Jedson Fernandes yozda Spartakga o‘tmaydi
Yarim himoyachi Jedson Fernandes yozgi transfer oynasida "Spartak" jamoasiga qo‘shilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda o‘zining Telegram kanalida jurnalist Andrey Pankov ma’lum qildi. Pankovning so‘zlariga ko‘ra, Jedson "Spartak"da bo‘lmaydi, chunki uning oldida yuqori darajadagi beshta chempionat jamoalaridan takliflar bor.
Shuningdek, "Besiktash" klubi vakili Kahigao bilan Jedson transferi bo‘yicha bevosita muzokaralar olib borilgan. Shu bilan birga, jurnalist yaqin kunlarda "Tvente" jamoasidan hujumiy yarim himoyachi Mixyel Vlapp "Spartak"ga o‘tishi kutilayotganini qayd etdi.
Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining boshlanishigacha ko‘p vaqt qolmadi. "Spartak" birinchi turda Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, "Spartak" jamoasi yozgi transfer oynasida tarkibni kuchaytirish borasida faol ish olib bormoqda, ammo Jedson Fernandes bilan kelishuv amalga oshmadi va uning o‘rnini to‘ldirish uchun yangi o‘yinchilarni jalb etish davom etmoqda.

Jedson Fernandes летом не перейдет в Спартак
Полузащитник Джедсон Фернандес не присоединится к команде "Спартак" в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в своем Telegram-канале сообщил журналист Андрей Панов. По словам Панова, Джедсон не будет в "Спартаке", так как у него есть предложения от пяти команд из высокоуровневых чемпионатов.
Также представитель клуба "Бешикташ" вел прямые переговоры по трансферу Джедсона с Кахигао. При этом журналист отметил, что в ближайшие дни ожидается переход атакующего полузащитника Михьела Влаппа из команды "Твенте" в "Спартак".
До начала нового сезона Российской Премьер-Лиги осталось не так много времени. "Спартак" выйдет на поле против команды "Динамо" из Махачкалы в первом туре.
Эта игра состоится 19 июля, в субботу. Таким образом, команда "Спартак" активно работает над усилением состава в летнее трансферное окно, однако соглашение с Джедсоном Фернандесом не состоялось, и продолжается привлечение новых игроков для его замены.