«Chelsi» jamoasining yarim himoyachisi Enzo Fernandez Klub jahon chempionatining finalida uchrashadigan «PSJ» jamoasining kuchi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, final o‘yinlari har doim alohida ahamiyatga ega va u bunday o‘yinlarda qatnashishni yoqtiradi. Fernandez ko‘p final o‘yinlarida g‘alaba qozonganini ta’kidladi.
Albatta, 2022 yilgi jahon chempionati finali kabi zavq bermasa-da, bu final ham o‘ziga xos bo‘ladi. Hozirda «PSJ» dunyoning eng kuchli jamoasi ekanligi haqida fikr bildirdi va ularning o‘yini hamda yaqinda erishgan yutuqlari bunga dalil ekanini aytdi.
Chelsi jamoasi Klub jahon chempionati yo‘llanmasi uchun o‘tkazilgan pleyl-off o‘yinlarida «Fluminense», «Palmeiras» va «Benfika» jamoalarini mag‘lub etdi. Final o‘yini 13 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki unda ikki kuchli jamoa o‘zaro kuch sinashadi. Enzo Fernandez bu final o‘yinda o‘z jamoasi uchun muhim natija qo‘lga kiritishni maqsad qilgan.

Энцо Фернандес: ПСЖ — самая сильная команда в мире
Полузащитник команды «Челси» Энцо Фернандес высказал свое мнение о силе команды «ПСЖ», которая встретится в финале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, финальные матчи всегда имеют особое значение, и ему нравится участвовать в таких играх. Фернандес отметил, что он много раз побеждал в финальных матчах.
Конечно, этот финал не будет таким же захватывающим, как финал чемпионата мира 2022 года, но он тоже будет уникальным. В настоящее время он высказал мнение, что «ПСЖ» является самой сильной командой в мире, и их игра, а также недавно достигнутые успехи являются тому доказательством.
Команда «Челси» одержала победу над командами «Флуминенсе», «Палмейрас» и «Бенфика» в плей-офф, чтобы получить путевку на клубный чемпионат мира. Финальный матч начнется 13 июля в 22:00 по московскому времени.
Эта игра ожидается с большим интересом, так как в ней встретятся две сильные команды. Энцо Фернандес поставил перед собой цель добиться важного результата для своей команды в этом финальном матче.