Juma kuni Germaniya terma jamoasining sobiq futbolchisi Toni Kroos davlat tomonidan "Fidokorlik uchun" ordeni bilan taqdirlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu marosim Kroosning tug‘ilgan shahri bo‘lgan Grayfsvald shahrida o‘tkazildi. Grayfsvald shahri vaqtincha Toni Kroos sharafiga "Kroosvald" deb ataldi.
Shaharga kirish joylarida yangi nom yozilgan belgilar o‘rnatildi. Orden topshirish marosimi "Folksstadion" stadionida bo‘lib o‘tdi.
Aynan shu stadionda Toni Kroos 1990-yillarda futbolchilik faoliyatini boshlagan edi. Toni Kroos 2024-yil yozida, 34 yoshida, Yevropa chempionatidan keyin faol futbolchilik faoliyatini yakunlaganini eslatib o‘tish lozim.
Uning faoliyati davomida u "Real" va "Bavariya" klublarida muvaffaqiyatli o‘ynagan. Ushbu taqdirlash Kroosning sport sohasidagi xizmatlarini e’tirof etish sifatida amalga oshirildi.

Грайфсвальд был назван в честь Тони Крооса
В пятницу бывший футболист сборной Германии Тони Кроос был награжден орденом "За заслуги" от государства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Церемония прошла в родном городе Крооса — Грейфсвальде. Город временно был назван "Кроосвальд" в честь Тони Крооса.
На въездах в город были установлены новые знаки с новым названием. Церемония вручения ордена прошла на стадионе "Фольксштадион".
Именно на этом стадионе Тони Кроос начал свою карьеру футболиста в 1990-х годах. Стоит отметить, что Тони Кроос завершит свою карьеру профессионального футболиста летом 2024 года, в 34 года, после чемпионата Европы.
На протяжении своей карьеры он успешно играл в клубах "Реал" и "Бавария". Это награждение было осуществлено в знак признания заслуг Крооса в спортивной сфере.