Meyson Holgeyt Evertonni tark etdi, Al-Garafaga oʻtdi
Jamaika milliy terma jamoasi va Angliyaning Everton klubida himoyachi sifatida faoliyat yuritgan Meyson Holgeyt Al-Garafa klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Saints Marching nashri xabar berdi. Meyson Holgeyt Everton jamoasida o‘n yil davomida to‘p surdi.
U barcha musobaqalarda jami 150 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 5 ta samarali uzatma berdi. Shuningdek, uning hisobida 29 ta ogohlantirish va 2 ta maydondan chetlatish mavjud bo‘lib, ulardan biri bevosita qizil kartochka edi.
Angliya matbuoti futbolchining klubni tark etishiga hayron qolmadi, chunki so‘nggi paytlarda u ijarada o‘ynayotgan edi. Biroq jurnalistlar uning Saudiya Arabistoniga emas, balki Qatarga yo‘l olganini ta’kidlashdi.
Meyson Holgeytning bozor qiymati taxminan to‘rt million yevroga teng. U Everton klubini erkin agent sifatida tark etdi.
Al-Garafa jamoasida u o‘zining professional faoliyatini davom ettiradi. Bu transfer futbolchining karerasida yangi bosqich bo‘lib, uning faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Мейсон Холгейт покинул Эвертон и перешел в Аль-Гарафу
Защитник сборной Ямайки и английского клуба Эвертон Мейсон Холгейт перешел в клуб Аль-Гарафа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Saints Marching. Мейсон Холгейт играл за команду Эвертон в течение десяти лет.
Он провел в общей сложности 150 матчей во всех соревнованиях, забил 5 голов и сделал 5 результативных передач. Также на его счету 29 предупреждений и 2 удаления с поля, одно из которых было непосредственно красной карточкой.
Английская пресса не удивилась уходу футболиста из клуба, так как в последнее время он играл на правах аренды. Однако журналисты отметили, что он направился не в Саудовскую Аравию, а в Катар.
Рыночная стоимость Мейсона Холгейта составляет примерно четыре миллиона евро. Он покинул клуб Эвертон в качестве свободного агента.
В команде Аль-Гарафа он продолжит свою профессиональную карьеру. Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, и ожидается, что он окажет положительное влияние на его деятельность.