Kononov Torpedoning mag‘lubiyatini tanqid qildi
Moskva shahrining "Torpedo" klubi bosh murabbiyi Oleg Kononov birinchi liga PARI musobaqasidagi jamoaning yomon boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning shogirdlari o‘z maydonida "Chelyabinsk" jamoasiga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Kononovning so‘zlariga ko‘ra, ular ko‘p vaqt davomida to‘p nazoratini qo‘lga kiritib, pozitsion o‘yin orqali hujumlarni tashkil qilishga harakat qilishgan.
Raqib ko‘proq qarshi hujumlarga tayanib o‘ynagani uchun, ko‘pchilik hujumlarni to‘xtatish mumkin bo‘lgan. Biroq, birinchi bo‘limda ikki standart vaziyat va bitta hujumda to‘p o‘tib ketgan.
Bosh murabbiy jamoa oxirgi marta bir o‘yinda standartlardan ikki gol o‘tkazganini eslay olmasligini ta’kidladi va bunday vaziyatlarga mashg‘ulotlarda ko‘proq e’tibor qaratilishini va’da qildi. Shuningdek, ushbu mavsumdan oldin "Torpedo" jamoasi hakamlarni sotib olish bilan bog‘liq firibgarliklar tufayli Rossiya Premyer Ligasi tarkibidan chiqarilgan edi.

Кононов раскритиковал поражение Торпедо
Главный тренер клуба "Торпедо" из Москвы Олег Кононов высказался о плохом старте команды в турнире первой лиги PARI. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его подопечные проиграли на своем поле команде "Челябинск" со счетом 2:3. По словам Кононова, они долгое время контролировали мяч и пытались организовать атаки через позиционную игру.
Поскольку соперник больше полагался на контратаки, многие атаки можно было остановить. Однако в первом тайме два стандарта и одна атака привели к пропущенным голам.
Главный тренер отметил, что не может вспомнить, когда команда в последний раз пропускала два гола со стандартов в одном матче, и пообещал уделить больше внимания таким ситуациям на тренировках. Также перед этим сезоном команда "Торпедо" была исключена из состава Российской Премьер-Лиги из-за мошенничества, связанного с подкупом судей.